Makyaj

Siyah Oje Sürmenin Püf Noktaları

Siyah Oje Sürmenin Püf Noktaları

Bundan birkaç on yıl evvel, siyah oje sürmek marjinalliğin simgesiydi. Siyah oje sürenlere satanist ya da marjinal olarak bakanlar vardı. Oysa günümüzde tüm renkleri parlak ve mat şekilde görmek mümkün olabiliyor. Tırnaklar hiç olmadığı kadar renkli ve canlı olurken, siyah oje sadece marjinallerin değil, diğer insanların da tercihi haline geliyor. Şık giyinmek istediğinizde de, spor giyinmek istediğinizde de şık kombinleri tamamlayabileceğiniz siyah oje sürmenin püf noktaları konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Siyah Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kısa süre içinde kuruyan mat ojeler ve oje kurutucular kullanarak, basit bir şekilde tırnaklarınızı daha bakımlı ve şık bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle mat mı yoksa parlak mı bir oje tercih edeceğinize karar vermelisiniz.

Siyah Oje Rengi Tırnak Ucu Ombre Modelleri

Siyah Oje Sürerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Koyu renk ojeler sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, tırnak etlerinize ojeleri taşırmamaktır. Bu yüzden oje sürerken parlak oje tercih edecekseniz, önceden cila sürerek, üzerine siyah ojenizi sürebilirsiniz.

  • Öncelikle ellerinizi yıkayın ve kremleyin.
  • Kremin cildiniz tarafından emilmesini bekleyin.
  • Emilen krem tırnaklarınızda kalmamalı, bu yüzden tırnaklarınızı ıslak mendille silip, kurutun.
  • Ojenizi 3 hareketle sürün. İlk fırçayı orta kısma, daha sonra iki kenara sürün.
  • Kurumasını bekleyin.

Siyah ojeyi sürekli kullanırsanız, tırnaklarınız sararabilir. Bu yüzden çok sık koyu renk ojeler sürüyorsanız, mutlaka tırnak bakımınızı da yapın. Birkaç deneme sonrası oje sürmenin püf noktaları konusunda uzman olabilirsiniz.

Siyah Oje Üzeri Parlak Simli Modeller

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Tırnak bakımı, özellikle tırnakları çabuk kırılan ve sararanlar için önemlidir. Sürülen ojenin uzun süre tırnakta kalmaması gerekmektedir.

Ojeyi çıkarttıktan sonra, kalyonlarla ya da limon suyuyla rutin bakım yaptırabilirsiniz. Özellikle Çabuk kırılan tırnakların limon suyuyla ovalanması çok iyi bir etki vermektedir. Ayrıca limon, tırnakların sararmasını da önlemektedir.

Siyah Parlak Oje Tırnak Ucu Kırmızı Ombre Modeller

Siyah Oje Seçenekleri

Siyah ojeler son yıllarda çok popüler olan nail art, yani tırnak süsleme için de çok kullanılır. Mat siyah ojeler son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlasa da, birçok değişik desen ve tırnak süsü kullanılarak oje süsleme teknikleri gündeme gelmiştir.

Siyah Desenli Oje Modelleri

Siyah Oje Modelleri

Tırnaklarda siyah oje rengi son derece hoş görünmektedir. Tırnağın güzel görünümünü daha fazla artırabilmek için siyah oje’nin üzerine farklı oje renkleri ile desenler verebilirsiniz. Ombre ve nail art olarak bilinen bu tarz oje modelleri, deneyerek farklı bir görünüme sahip ellere kavuşabilirsiniz.

Siyah Parlak Oje Parlak Taş Desenli Oje Modeli

Siyah mat oje renkleri, üzerine parlak taş görünümleri verebilir bu şekilde de akşam yemeğine, özel davetlere ya da herhangi bir etkinliğe katılabilirsiniz. O gece giydiğiniz kıyafetler, ayakkabı ve aksesuarla ile uyum içerinde olabilirsiniz.

Mat Siyah Oje Tırnak Ucu Parlak Siyah Ombre Modeli

Siyah oje modelleri, seçtik bu modeller arasında size en çok yakışacağını düşündüğünüz siyah oje modelleri arasından en güzel modeli galeriden inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Siyah Kırmızı Ombre Oje Deseni Modelleri

En Güzel Siyah Oje Modelleri / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu