Diyet Listesi

İsveç Diyeti Hakkında Bilmedikleriniz

İsveç Diyeti Hakkında Bilmedikleriniz

Milyonlarca insanın kilolarıyla başının dertte olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve insanlar birçok farklı diyet deneyerek fazla kilolardan kurtulmaya çalışıyorlar.

Bunun için popüler olan diyetlerin yanı sıra, İsveç diyeti olarak bilinen bir diyette uygulanmaktadır. Kopenhag diyeti olarak bilinen bu diyette 13 günlük bir kamp söz konusudur ve diyette kesinlikle kaçamak yapılmaması gerekmektedir.

35 yaşından küçüklerin uygulayabileceği bu diyet sayesinde 7-20 kilo arasında kilo kaybının yaşandığı bilinmektedir. Ancak tek şart, diyete harfiyen uymak, aralarda ise kesinlikle çay, kahve gibi içecekler dahi tüketmemektedir.

isvec diyeti 13 günlük İsveç diyetiİsveç Diyetinde Neler Var?

İsveç diyeti yüksek oranda protein ağırlıklı bir diyettir. Yumurta, haşlanmış ıspanak, et, balık, yoğurt gibi yiyecekler var ve içecek olarak kahve tercih ediliyor.

Çok hareket etmeyen biriyseniz 13 günlük İsveç diyeti sizi çok da zorlamayacaktır. Ancak az yemek yiyen biriyseniz bu geçerlidir. Çok fazla boş zamanınız varsa, uğraşacak meşgaleniz yoksa diyet sizi zorlayacaktır.

Tabi ki şeker hastalığınız varsa ve hamileyseniz kesinlikle bu diyetten kaçınmanız gerekecektir. Diyetteki tek sınırsız yiyecek ise, akşam yemeklerindeki bol yeşillikli salata oluyor.

isvec diyeti yapanlarİsveç diyeti etkisiİsveç Diyeti Yaparken Nasıl Açlıkla Baş Edilir?

İsveç diyetinde ekstradan çay ya da kahve gibi içecekleri de tüketmemeniz gerekmektedir. Ancak acıktıkça su içmenizde bir sakınca yoktur.

Masa başı bir işiniz varsa ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsanız İsveç diyeti tam size göre olacaktır. Ancak çok boş vakti olanlar, açlığa tahammülü olmayanlar ve yoğun hareket edilen bir işte çalışanlar için oldukça zorlayıcı olur.

Günlük hayatında çok yemek yemeyenler bile zorlandıkları bu diyete 13 gün dayanmakta güçlük çekmektedir. Bu diyetin kesinlikle arım bırakılmaması ve tekrar edilmemesi gerekmektedir.

İsveç Diyeti Kimler için Uygun Değildir?

İsveç diyeti 35 yaş ve üzerindekiler için, hamile ve şeker hastası olanlar için uygun değildir. Ayrıca İsveç diyeti etkisi görülmesi için ve metabolizmanın olumsuz etkilenmemesi için diyetin yarım bırakılmaması, kesilecekse 6.gün kesilmesi ve 3 ay sonra kalan günün devam edilmesi şarttır.

Eğer yarıda bırakıp dayanamayacaksanız, metabolizmanız olumsuz etkilenecektir. Çünkü İsveç diyeti, detoks diyetleri arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu