Aksesuar

2022 Siyah Tasma (Choker) Kolye

2022 Yeni Trend: Siyah Tasma (Choker) Kolye

Son günlerin en moda kolyelerinden biri olmuştur. Tasma şeklinde, herhangi bir bölgesinde taşlı süsler, yıldız şeklinde farklı detaylar bulunabilir.

Rengarenk Chokerlar

Baharın ve sıcak Güneş’in geri gelmesi ile farklı farklı trendler ortaya çıktı. Bunlardan biri choker kolyedir. Aslına bakılırsa, Afrika kabilelerinde kölelik anlamında kullanılan bu kolyeler, moda durumuna gelmiştir. 90’larda boynu tamamen saran aksesuarlar kullanılırdı. O zamanlardan beri aslında chokerlar varmış da adları bilinmiyormuş. Örgülüsü, taşlısı olsun oldukça havalı görünüm veren kolyelerdi.

choker kolye

Trend Geri Döndü

90’ların trendi geri döndü, daha farklı ve ışıltılı şekli ile en güzel yanı ise giyilen kıyafet ne olursa olsun bir uyum göstermesi ve daha farklı bir hava katmasıdır. Beyaz bir gömlek, beyaz bir tişört ya da sade bir elbisenin üzerinde oldukça farklı duran kolyedir. Uzun kolyeler ile beraber kullanıldığında çok daha tarz durabilir. Farklı tarz olan choker kolye, şimdilerde boyuna bağlanan kurdeleler şeklinde yerini almıştır. Geçmişteki metal tasma kolyeler kalmadı. Choker kolyelerin, karışık bir şekilde rastgele takılması ayrı bir hava daha salaş ortam verir. Eski tarz rocker kolyelerden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Ergenlik dönemindeki gothic ve cool görüntü, bu kolyeler sayesinde kazanılıyordu. Salaş ve havalı kurdelalar ile tamamlanıyordu. Şimdilerde de en ünlü stil ikonlarının dahi boyunlarında görülüyor.

kolye uçları

Nasıl Kullanabiliriz?

Hem günlük kombinlerinize hem de en ışık kombinlerinize uyarlayabilirsiniz. En rövanşta olanı, kalın bir kadife ve ortasından sarkan kolye ucudur. Kalın siyah kurdeleler daha zarif görünür, çünkü boynunuzu tamamen sarar. Ucuna takılan farklı kolye uçları da sizlerin stilini belirliyor. Şık bir akşam yemeğinde, siyah kurdelenin ucuna beyaz inci boncuk takabilirsiniz. Boyfriend, mom Jean gibi bol kalıp pantolonlarda, skinny pantolonlarda yine bir kurdelenin ucuna daha geometrik kolye uçları kullanabilirsiniz. Diğer farklı choker kolye türleri ise ince bir ip ile düğüm atılan ve bağlanan kolyelerdir. Düğümünüzü gelişi güzel atabilirsiniz, düğüm kısmını ön planda tutarak farklı kava katmış olursunuz. Asi görünüm için deri chokerlar vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu