Diyet Listesi

Yoğurt ve yulaf diyeti

Kilo kaybetmek sadece aldığınızdan daha çok kalori yakmakla mümkün olabilir. Yoğurtlu ve Yulaflı ezme gibi bir besinde yaklaşık 300 kalori var. Günde iki kez yenen yoğurt ve yulaf ezmesi 600 kalori ediyor.

500 kalorilik bir akşam yemeği ve sağlıklı atıştırmalıklarla günlük 1200-1500 kalori almış oluyorsunuz. Sonuçta yoğurt ve yulaf ezmesi diyeti ile kısa bir sürede yaklaşık 3 kilogram kilo vermek mümkündür. Bunun için aşağıdaki adımlara dikkat edin.

1. Adım

Az yağlı ve sade yoğurt seçin. Çünkü tamamen yağsız bir yoğurt kilo kaybolmak için gereken yağlar yoktur.

2. Adım

Yemek Öğünleriniz yulaf ezmesi ekleyin. Vücut için gerekli olan proteini yulaf ezmesi ile sağlayabilirsiniz. Yulaf ezmesini hazırlarken bir miktar su ve süt ilave edebilirsiniz.

yogurt-yulaf-diyeti-2

3. Adım

Günlük olarak iki yemek arası (sabah ve öğle yemeğini seçin) sadece yulaf ezmesi ve yoğurt yiyin. Araştırmalara dayanarak gün içinde 3 kez yoğurt yiyen insanlar yoğurt yemeyenlere oranla % 22 daha fazla kilolu.

4. Adım

Yoğurda eklentiler katabilirsiniz. Lezzetli olması için biraz bal veya tarçın ya da sevdiğiniz taze meyvelerden katarak yiyebilirsiniz.

yogurt-yulaf-diyeti-3

5. Adım

Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olan lif oranını artırmak için yulaf ezmesine taze meyve, yulaf kepeği veya keten tohumu katabilirsiniz.

6. Adım

Kilo vermek için düşük kalorili bir akşam yemeği yiyin. Balık ve tavuk ile buharda pişmiş sebzeler buna örnek olabilir. Ara öğünlerde taze meyve yemeye tercih edin.

Gün boyunca 30 dakikalık egzersiz programını da perhizinizle birleştirirseniz daha hızlı ve sağlıklı zayıflamış olursunuz. Belirtilen diyet kısa zamanda 3 kg zayıflamanıza yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu