Ayakkabı Modelleri

2022 Stilletto Botlarla Harika Görünmek

2022 Stilletto Botlarla Harika Görünmek

Stiletto, yüksek topuklu ayakkabıların genel adıdır. Bilgilere göre stiletto modelleri, 1950’lerde zayıflığın moda olması ile ortaya çıkmıştır. Artık stiletto botları ile de kış mevsimine şık ve zarif görünüm katılıyor.

Zorluklarla Güzelleşmek

Değişen sadece çağ değildir tepeden uca kadar şık olma duygusu giderek artıyor. Çok farklı boyutlara geliyor. Güzelliğe giden her yolun mübah olduğunu gösteriyoruz. Nefes almalarını zorlaştıran dar pantolonlar, korseler, kulağa ağır gelen küpeler can yaksa da vazgeçilmiyor. Stiletto da bu aksesuarlardan biridir. Kıyafetleri tamamlayan en önemli parçadır. Kadınlar için ayakkabı sadece güzellik ve şıklık değildir. Cesaretin ve yeteneğin göstergesidir.

Stiletto Bot

Marilyn Monroe ile Stiletto

Stilettoya ikinci bir imza adan kişi de Monroe’dir. İlk stilettoyu yapan kişi hakkında tartışmalar sürüyor. Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor ve Catherine Denuve gibi isimler de farklı bir mimari yaklaşım ile farklı tarzda stiletto modelleri yapmaktadır. Ayakkabıda önemli olan atam oturması ve kavisli görünümlü olmasıdır. İnce topuklar daha seksi hava katarlar. Her kadının hayali olan ayakkabılardır. İkinci dünya savaşında yeni materyaller geliştirilmişti. O zamanlar, dünyanın en ince topuğu yapılmıştı. 5 mm çapında iğne olarak adlandırılan topuklar yapılmaya başlandı. 8-8,5 cm uzunluğunda yapılan topuklar çok rağbet gördü. Seksiliği çağrıştıran bu ayakkabıların formunu uzun süre koruyacağı düşünülüyor. Christian Louboutin’in yaptığı kırmızı tabanlı tasarımları daha fazla öne çıktı. Geçmişte, stiletto daha çok gece vakitleri giyilirdi. Fakat dönemimizde her türlü etkinliğe stilettolar giyiliyor. Gündelik kullanımda dahi kullanılıyor.

Stiletto Süet Botlar

Stilletto Bot

Kadınların oldukça sık kullandığı, iğne topuklu denilen bu şık ayakkabıların günümüzde bot versiyonları da çıkmıştır. Yaz mevsiminde bir Jean pantolonun veya şık bir elbisenin altına giyilen stilettoların kış versiyonu olan 2022 stiletto botlar, yine yaz stilettosu gibi oldukça çok kullanılıyor. Sivri uçları ile daha kadınsı görünüm veren bu botlar, etek, Jean hatta oversize pantolonların altına bile giyilebiliyor. Ünlü moda ikonlarının, ünlülerin de giydiği bu stiletto botlar, hem daha uzun hem daha ince hem daha kadınsı, seksi bir hava katmaktadır.

Siyah Zımbalı Stiletto

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu