Gelinlik Modelleri

2022 La Sposa Gelinlik Modelleri

2022 La Sposa Gelinlik Modelleri

Bu gelinlik modelleri, 2022 yılının en özel ve güzel gelinlik modellerinin olduğu markadır. Daha çok dantel detayı olan modellerde balık modelleri ile birleşmiştir.

Balık Modeli Olan Gelinlikler

Düz şekilde, vücudu saran gelinlikler üzerinde daha çok durulmuştur. Bu koleksiyonda, kolları dantel olarak kuşatılmıştır. Bu dar gelinliklerin duvakları, fazlaca uzun dizayn edilmiştir. Daha sade olan gelinliğe, dantellerin daha yoğun olduğu duvaklarla kuşatılmıştır. La sposa, sadece dantelden oluşan, farklı motiflerin bulunduğu, vücudu saran gelinlik modellerine uzun duvakların yanı sıra kısa tüllerle de duvaklar dizayn edilmiştir. Bazı balık gelinlik modellerinde ise duvaklar sadece tüldendir. Üst kısımlarında büstiyer detayı daha çok tercih edilmiş. Kolları olan bantlarla da dikilen balık modeller vardır. Bazı balık modellerinde, duvak kat kat şekilde dizayn edilmiştir. Tek bir duvaktan oluşan, duvağın uçlarında yine dantel motiflerinin bulunduğu, bu motiflerle aynı olan gelinlik modelleri ile göz dolduruyor. Prenses modelinden daha sakin fakat balık modelinden daha hareketli modeller de vardır. Üst kısımları daha vücudu saran, alt kısımları daha kabarık olan saten üzerine dantel detayları ile yoğunlaştırılmış modelleri vardır.

sade gelinlik modelleri 1

Kabaran Gelinlikler

Uçlara doğru danteller yoğunlaştırılmış ne çok uzun ne de çok kısa olan bu modellerde, duvaklara olan dantel yoğunluğu bazı modellerde azaltılmıştır bazı modellerde daha arttırılmıştır. Bazı modellerde, gerdan kısmını tamamen dantel üzerine yoğunlaştırılan gelinlikler vardır. Üst kısımlarda, dantel ve taşlarla örülü olan modellerde alt tül kısmında aksine sade görünüm verilmiştir. Eskiye yönelik gelinlik modelleri de vardır. Sadece satenden oluşan modelleri de vardır. Klasik bir kemer ile belden sarılan modellerde, duvak daha hareketli dikilmiştir. V yaka olan gelinliklerde, bu satenlik ön plandadır. Fırfırlı tüllü gelinliklerde, kat kat kesimler mevcut olan gelinlik modellerinde uzun bir duvak yapılmıştır, duvağın sadece kenar kısımlarında dantel motifleri işlenmiştir. Daha sade gelinlik isteyen gelin adayları için gayet uygun modeller mevcuttur. Yarım kol olan gelinliklerde, kollar yine dantellerle örülmüştür. Prenses modelleri de diğer modeller gibi dantel üzerine kuruludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu