Hayata dair

Yaşımızı gizlemek ne kadar doğrudur?

Biz kadınlar gençken sık büyümeye yaşımızın büyük olmasına istesek de, bir süre sonra bunun tam tersini istiyoruz. Yaşımız ilerledikçe çevredekiler 3-4 yaş aşağı olduğumuzu söylüyor, bununla herkese daha genç olduğumuzu kanıtlamak istiyoruz. Yıllarca kadının yaşını saklaması hakkında tartışmalar sengimek bilmiyor. Elbette, güzel hanımlara yaşlarını gizlemek öz güven yaratıyor. Fakat yaşımızı gizlemek ne kadar doğrudur? Bugün bunu inceleyelim ve bu soruya cevap bulmaya çalışalım.

Yaşını gizlemek her hanımın kişisel işidir. Çok zaman güzel hanımla tanışan kişini de onun yaşı çok da ilgilendirmiyor. Ama bayanlar bilmelidirler ki, bir gün bu yalanın üstü mutlaka açılacak. Böyle yalanı olmayan ciddi ilişki kurduğunuz kişiye diyebilirsiniz, fakat sevdiğiniz erkeğe bu yalanı söylemek doğru değil. Çünkü siz bu kişi ile uzun süre birlikte olmak istiyorsunuz. Beğendiğiniz kişi ile tanıştıktan sonra samimi sohbet sırasında yaşınızı ona söylemeli, onun da yaşını öğrenmelisiniz. Eğer karşınızdaki insan bunu sorun etmiyorsa, daha iyi. Gelecekte gerçek yaşınızı öğrendiğinde utanmakdansa, şimdi daha samimi olmak iyidir. Modern zamanemizde çok aileler var ki, kadınla erkeğin yaş farkı var ve kadınlar erkeklerden 1-2 ve 4-5 yaş büyütüyorlar. Çok zaman bu hiçbir sorun yaşatmıyor.

Ona göre endişelenmeye değmez. Karşınızdaki kişi sizi seviyorsa, o sizin aranızdaki yaş farkını sorun etmeyecek. İmajınızı kurtarmak için yalana başvurmak gerekmez. Yaş problem eden kişilerle beraber sorun etmeyen erkekler de var. Bazen beğendikleri şeyi kaybetmek korkusundan yaşlarını gizlerler. Fakat gerçeği söylemek mutlaktır. Belki de, o hiç buna önem vermeyecek. Eğer bunu küresel bir soruna çevirecekse, hiç böyle aile size gerekmez. Çünkü bu ömür boyu sizi takip edecek. Hep ailede söylentiye yol açacaktır. Ayrıca tecrübeli kişi sırf sizin samimiyetinizi kontrol için sizin yaşınızı öğrenmek isteyebilir. Bu zaman yalan konuşursanız, artık sizin samimiyetinize inanmayacak. Eğer yaş haddinizi gizlemek istiyorsanız, böyle bir oyun da edebilirsiniz. Eğer sizden yaşınızı soruyorsa, siz ona “kendin düşün, bana birkaç yaş verirsin” diye cümleler kullanabilirsiniz. Bu zaman o, size istediğiniz yaşı diyecek. Eğer naz edercesine bunun üstünden gülüp geçin.

O zaman yalan söylemiş olmayacaksınız. Ve zaman zaman yaşınızı bildireceksiniz. Eğer her iki kişi arasında sevgi varsa, yaş farkı hiçbir zaman sorun olmayacak. Unutmayın ki, erkeklerin çoğu daha yaşlı ve tecrübeli hanımlara öncelik verir.

Yaşını gizlemek hissi kadınlara özgü, doğal hal olsa da, buna gerek olmadığına inanıyoruz ve gizlememenizi tavsiye ediyoruz. İçtenlik daha önemlidir yakın münasebetlerde. Aziz hanımlar, unutmayın ki, siz her yaşta güzelsiniz. Her yaşın kendi güzelliği var. Ve sizi seven yaşınıza göre değil, hassasiyetinize, dürüstlüğünüze ve ona karşı olan hislerinize göre sevecek ve değerlendirecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu