Hayata dair

Kıskanç Erkeği Nasıl Yola Getirmeli?

Çoğu kişiler aşırı kıskanç olmalarına ve bunun ilişkilerinde sık sık sorun yaratmasına rağmen kendi kıskançlıklarına “Seven adam kıskanır” deyimi ile hak kazandırıyorlar. Biz ise bu ve buna benzer tüm deyimleri kenara bırakarak bu kez kıskançlığın hangi çatışmazlıklardan oluştuğunu aydınlaştırmaya çalışacağız.

Kendine güven

Erkeğin kadından şüphelenmesi, onu izlemesi, her sözünün altında bir anlam araması gerçekten de güvenin olmadığını gösterir. Kendinize ve kadınına karşı olan güvensizlik ise terk edilmek, sevdiğini başkası ile paylaşmak korkusuna dönüşür. Bazı erkekler sert tepkilerini, kabalığı, kıskançlığı sahiplenmek addediyor fakat, bunun arkasında duran en önemli neden terk edilmek korkusu, kendine güvensizliktir.

Kıskanılan kadın ne yapıyor?

Karşısındaki kişinin kıskançlığından haberdar olan kadın böyle bir kişi ile ilişki yaşamaya razıysa, zamanla erkek arkadaşları, tanıdıkları ile daha az görüşmeye, onlarla daha az iletişim kurmaya çalışıyor. Bu zaman ise karşısındaki erkekten onun fedakarlığını anlamasını bekliyor, ama kişi sürekli olarak kadına yasaklar koymaya devam ediyorsa, bu bir süre sonra doğal olarak karşı sorunlar yaratır.

Erkekler, muhtemelen, bu davranışınız size adi görünsün. Çevrenizdeki kişilerin büyük kısmı böyle davranabilir, ama unutmayın ki, bu tür egoistcesine düşündüğünüz takdirde ilişkinizin uzun süre devam etmesi mümkün değildir. Çünkü hiçbir kadın bu kadar kıskanç ve ona itibar etmeyen kişi ile birlikte yaşamak istemez.

Kıskanç insanı nasıl yola getirmek gerekir?

Hanımlar, eğer karşınızdaki insanın kıskançlığı dayanılmaz noktaya geldi ise, ama siz onu çok sevdiğinize göre ayrılamıyorsanız, bu zaman karşınızdaki kişiye onun bu davranışları sırasında kendinizi nasıl rahatsız hissettiğinizi bildirmeye çalışın. Bununla birlikte o kendine olan belirsizliğin sizi diğer insanlarla paylaşmak istemiyorsa, ona kendini önemli hissettirin. Ona ne kadar değerli olduğunu fark etmesi halinde her şeyin pozitife doğru değiştiğinin tanığı olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu