Makyaj

Yaz Makyajı Örnekleri

Yaz için makyaj fikirleri

Moda konusunda ünlü olan isimler, kendi hazırlamış oldukları koleksiyonlarda yaz makyaj örneklerini paylaşmışlardır. Sizler için bu yaza damgasını vuran makyaj örneklerini Kadınlive kadın ekibi sizler için araştırdı.

Aşağıda yer alan yaz makyajı örneklerini inceleyerek sizde kendinize uygun örneklerden yararlanabilirsiniz.

Yaz makyaj örnekleri:

Dudaklarınızı ön plana çıkaran kırmızı dudak boyasını tüm büyüleyiciliğiyle yansıtan Alexandre VAUTHIER sizlere makyaj örneğini sundu. Siz de bu makyaj örneğinden yararlanmak istiyorsanız dudaklarınızda bordo ruj kullanarak bunu gözlerinize kahverengi kalem çekerek tamamlayabilirsiniz.

yaz-makyaj-stilleri-1

İddialı makyaj seçimleriyle ilkbahar- yaz koleksiyonunu sunan Stephane Rolland, makyaj seçiminde dikkatleri üzerine çekmek için özel gün ve gecelerde dumanlı göz makyajı ve turuncu renk içeren dudak boyasını tercih etmiştir.

yaz-makyaj-stilleri-2

Siyah ve mavinin tonlarını bir arada başarılı bir şekilde kullanan Jean Paul Gaultier, dikkat çekici bir görünüm yaratmış ve bu makyajı kırmızı bir ruj kullanarak çok iyi bir şekilde tamamlamıştır.

Siz de kendinizi Jean Paul Gaultier kadar cesur buluyorsanız yaz makyajlarınızda gözlerinizde parlak mavi tonları kullanarak tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

yaz-makyaj-stilleri-3

Bu yaz sezonunda göz sürmesinin ön planda olacağını Giambattista Valli yapmış olduğu makyaj ile göstermiştir. Siz de gözlerinizin dikkat çekici olmasını istiyorsanız kuyruklu göz sürmeleri kullanarak çekici ve tutkulu bakışlar ortaya çıkarabilirsiniz.

yaz-makyaj-stilleri-5

Bu yazın romantik tonlarını yaz makyajlarında kullanan Elie Saab açık tonlardan yararlanarak doğal bir makyaj örneği oluşturmuştur. Doğal makyaj örneğini tercih edenler için çok iyi bir tercih olacaktır.

yaz-makyaj-stilleri-6

Kırmızının en güzel tonu olarak bilinen kızılcık rengini dudaklarında kullanan Christian Dior, gözlerinden ortaya çıkarmış olduğu kırmızı göz gölgeleriyle özellikle hırslı kadınlara hitap etmiştir.

yaz-makyaj-stilleri-7

Bu yaz genellikle metal renkler moda olacağa benziyor. Bunu da her zaman ki gibi Chanel makyajlarında yansıtıyor. Gözaltlarınızda kullanacağınız metalik eyelinerler iddialı bir hava oluşturabilir sizde.

yaz-makyaj-stilleri-8

Daha çok ilkbahar dönemlerinde karşılaşacağınız metalik renkleri Atelier Versace önemle vurgulamaktadır. Siz de yaptığınız makyajla enerjik bir görünüm kazanmak istiyorsanız göz uçlarınızda mavi tonlarını kullanabilirsiniz.

Armani Prive, dumanlı göz makyajını ön plana çıkarırken dudaklarında da açık tonlar kullanmayı tercih etmiştir.

yaz-makyaj-stilleri-9

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu