Makyaj

Cara Delevingne’nin kaş stili nasıl yapılır?

Cara Delevingne’nin kaş stili nasıl yapılır?

Cara Delevingne‘nin güzelliği ve fiziği etkileyici kaş stili ile dünyaca ünlü bir oyuncu, peki siz hiç hayal ettiniz mi? Cara Delevingne gibi bir kaşınızın olmasını? Eğer hayallerinizin arasında böyle bir kaş sahibi olmak varsa, Kadınlive makyaj editörleri olarak yakın mercek altına aldık ve inceledik. Hayalinizdeki belirgin kaşlara sahip olabilirsiniz.

Cara Delevingne, yarattığı yüksek moda akımlarından sadece birisi olan bu kaş stilini sizde kendi tarzınıza uygun şekilde bazı makyaj tüyoları ile elde edebilirsiniz. Şimdi hep birlikte belirgin ve vurgulu kaş makyajı nasıl yapılır bir göz atalım.

Hafif kıvrımlara sahip, son derece koyu görünen kaşları elde etmeniz sadece birkaç ipucu ile mümkün olacağı gibi kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

cara1

Öncelikle saç renginizle aynı renk tonuna sahip kaş farı veya mat kaş farını, ucu kesik olan eyeliner fırçasıyla kaşlara uygulayın. Bu işlemi gerçekleştirirken, kaşların alt kısmından kaş boyuna kadar çizgi ile başlamalısınız; daha sonra ise aynı fırça yardımı ile kaşlarınızı yukarıya doğru dağıtmalısınız.

cara2

Kaşınızın alt kısmına çizmiş olduğunuz çizgi ise yumuşayana kadar yukarıya doğru fırçayla dağıtmaya devam etmelisiniz.

cara3

Kaş rengi istediğiniz kıvama geldikten sonra ise, sabitleyici veya renk verici kaş maskarası yardımı ile yukarıya doğru yine fırçalamalısınız.

cara4

Kaşlarınıza daha profesyonel dokunuşlar yaratmak içinse, tüm yapmış olduğunuz işlemlerden sonra tutucu özelliği yüksek olan saç spreyini kaş tarağı üzerine sıkarak kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Böylelikle, kaşınız gün boyu sabit kalarak vermiş olduğunuz şekil bozulmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu