Diyet Listesi

Altın Yoğurt Kürü

Altın Yoğurt Kürü

Zayıflamak için başvurduğumuz birçok yöntemden biriside, yoğurt kürüdür. Yoğurt kürü, doğru yapıldığında ve doğru kullanıldığı takdirde, kişiyi ciddi anlamda zayıflatır. Ancak bunu yaparken, fazla kilolardan kurtulacağız diye, sağlığımızı riske atmak gibi bir derdimiz olmamalı. Sağlığımızı her ne olursa olsun, her defasında ilk sırada tutmalıyız. Diyet yapanlarda ve zayıflamak için yeni diyete başvuranlarda, birçok kez karşılaştığım bir durum var. Bunu siz, kadinlive.com okuyucuları ile de paylaşmak istiyorum. Haftada on kilo birden vermek istiyorum diye, sağlığı için risk taşıyan diyetleri bilinçsizce uygulayıp, sağlığını olumsuz yönde etkiliyorlar. Bu bahsettiğim diyet anlayışı, ne yazık ki yoğurt kürü içinde geçerli bir durum. Oysa diyet yaparken, bilmemiz gereken ve yakından tanımamız gereken en önemli olgu, kendi vücudu’muzdur. Diyete başlamadan önce “Bu diyet ve bu gibi diyet yöntemleri benim için uygun mudur ve bu gerekçeleri benim vücudum kaldıra bilir mi?” öncelikle, bunu iyi kavramamız gerekiyor. Daha sonra sağlık durumumuz için doktorumuzdan onay olmamız gerekiyor.

Altın Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Evet, yukarıda bahsettiklerim, size biraz abartılı gelebilir. Ancak günümüzde bilinçsizce uygulanan diyetler ve ona benzer yöntemler yüzünden sağlığını ikinci plana atanlar, sağlığını riske atanlar ve sağlığından da olan insanların sayısı, oldukça fazla. Bir kere bir insanın vücudu, 1 haftada 10 kilo veya 12 kilo vermeye, müsait değil. İlla fazla kilo verdiriyor diye, o yöntemleri tercih etmek ve uygulamak, bizim için kötü ve telafisi olmayan sonuçlar, doğurabilir. Kilo verdirse de sağlıklı kilo vermek gibisi yok. Önce bir bunun bilincinde olmamız, gerekiyor. Normal bir insanın haftada 10-13 kilo vermesi, biyolojik olarak imkânı yok, denecek kadar az. Bu yüzden risk almanın, bir anlamı da yok. Çünkü üzerinde deneme yaptığımız şey ne bir ev ne para nede pahalı bir araba, üzerine bilinçsizce karar verdiğimiz şey, sağlık ve onu kaybettiğimizde, aynı şekilde geri alma ihtimalimiz da yok. Hepimizin bildiği gibi de sağlıkta ihtimaller, üzerine deneme yanılma yapılamaz. İşte bu yüzden bugün siz okuyucularımız için bu tarz sorunları bir nebzede olsa azaltmak adına, “Altın yoğurt kürü” başlığını hazırlayarak, “Nasıl doğru, tutarlı ve bilinçli kilo verilir?” onun hakkında bilgi aktarımı, yapacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma altın yoğurt kürünün yapılışıyla devam etmek, istiyorum.

Altın yoğurt kürü ile zayıflama

Altın Yoğurt Kürünün Yapılışı Ve Uygulanışı

Neden mi altın yoğurt kürü? Çünkü bu bahsedeceğim yoğurt kürü kısa sürede sağlıklı ve biyolojik olarak, uygun rakamlarda kilo vermenizi sağlar ve motivasyonunuzu, yüksek tutar. Peki, bu yoğur kürü nasıl yapılır? Yoğurt kürümüzün tarifine gelince, bir kâse yoğurt, yarım limon ve bir buçuk tatlı kaşığı, is’otu iyice karıştırıp, akşam yemeğinden sonra tüketmeniz, gerekiyor. Ancak bu kürü kullanırken ve kullandıktan sonrada düzenli, sağlıklı ve son derece titiz beslenmeye de dikkat etmeniz, gerekiyor. Daha çok yiyeceklerin lif oranından zengin olanlarını, tercih etmenizde fayda var. Ayrıca yoğurt kürüne o an is-ot bulamadıysanız, onun yerine kırmızı pul biberde kullanabilirsiniz.

NOT: Bahsettiğim bu yoğurt kürünü, midesinde herhangi bir sağlık problemi yaşamayan hemen hemen herkes kullanabilir. Ancak sağlık ihtimale gelmez. Bu sebepten de uygulamadan önce bir doktor görüşüne, mutlaka ihtiyaç var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu