Diyet Listesi

Diyet Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Diyet ve zayıflama

Konu İçeriği

Ülkemizde pek çok insanın kiloları ile başı dertte. Ülke nüfusumuz’un %35’i obezite riski altındadır. Hal böle olunca erkek, bayan her iki cinsiyetten kiloları ile başı dertte olan bireylerimiz. Hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmak istiyor bunun içinde zayıflama yöntemleri, diyet listesi, yağ yakıcı detoks tarifleri ve egzersiz hareketleri v.b yöntemlere başvuruyor. Çoğu kişiler bu yöntemleri uyguladıktan sonra hem sağlığı bozuluyor hemde 3-5 kilo daha fazla kilo alarak sonuçlanıyor.

Doğru bir zayıflama programı (diyet) yapılmadan önce bilinmesi gereken bilgileri sizlere şu şekilde sıralayabiliriz.

Diyet listesi

Diyet listesi çok önemlidir bir yerde gördüğünüz duyduğunuz diyet programını gözü kapalı uygulamayın. Diyet listeleri kişiye özel olarak diyetisyenler tarafından yazılır. Vücut ölçülerinize boy, kilo ve yağ oranınız baz alınarak size özel hazırlanan diyet listelerini uygulamak doğru olandır. Aksi taktirde kişisel özelliklerinize uymayan bir diyet uygularsanız hem sağlığınız etkilene bilir hemde kilo vermek yerine daha fazla kilo alabilirsiniz.

Detoks tarifleri ve zayıflatıcı yağ yakıcı ilaçlar ile zayıflamak. Kesinlikle sağlık bakanlığının onayı olmayan metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı zayıflama ilaçlarından uzak durmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Bu tür ilaçlar piyasada dilden dile dolaşan ve asılsız haberlerle kişilerden kazanç sağlamak isteyen insanlar tarafından el altında satılmaktadır. Bunların zayıflatıcı etkisi olmadığı gibi kişilerin normalde fazla şekilde metabolizmasını hızlı çalıştırdığı için sağlığını’da etkilemektedir.

Egzersiz hareketleri ise kişi ilk gün aşırı şekilde yüklendiği için sonraki günler egzersiz hareketlerine devam edemiyor. Düzensiz bir egzersiz programı önemini neredeyse tamamen yitirmektedir. Düzenli ve planlı bir egzersiz programı oluşturup düzenli olarak ona sadık bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. tam verim alabilmeniz için.

Öğle yemeklerinizde kesinlikle normal ağır ana yemeklerden uzak durmanız gerekmektedir. Diyet yemekleri ile öğle yemeği menünüzü taçlandırmanız gerekmektedir. Hafif, lezzetli kalorisi az diyet tarifleri ile hem zamanla metabolizmanızın çalışma hızı düzene girecek hemde sağlıklı beslenmiş olacaksınız.

Size saydığımız bu maddeler zayıflama aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli başlıklardır. Son önerimiz günde kesinlikle 2 lt kadar su içmenizi tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu