Güzellik

Kalça Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Kalça Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Kalçalardaki fazlalıklar, bölgesel yağlanmanın en önemli belirtileridir. Birçok kişi kalça eritme egzersizleri yaparak bu bölgedeki yağların erimesi ve kalçanın toparlanması için çalışır.

Tek başına diyet ve sağlıklı beslenmenin yeterli olmadığı vücut şekillendirme konusunda ihtiyacınız olan egzersizleri 3 set halinde 10 adet yapmaya başlayarak, vücudunuzun toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Kalçanın toparlanması için ihtiyacınız olan egzersizleri birkaç farklı kategoriye ayırarak yapmanız mümkün olmaktadır.

En hızlı sonuç alacağınız egzersizler, aşağıdakilerdir ve ne kadar istikrarlı olursa olsun sağlıklı beslenmeyle birlikte yapılmaları gerekir.

kalça eritme egzersizleri

Çember Çevirme

En iyi kalça eritme hareketi çember çevirmedir. Asırlardır birçok kişi çember çevirme hareketiyle hem eğlenip, hem de kalçalarını eritir.

Çemberler hem ucuz hem de oldukça pratik bir şekilde kullanılmaktadır. Üstelik çember çevirmek oldukça eğlenceli bir olaydır.

Bisiklete Binme

Düzenli bisiklete binmek de kalçaların şekillendirmeye yardımcı olmaktadır. Kondüsyon bisikletindense gerçek bisiklet sürmek ve beden gücüyle hareket ettirmek daha etkili bir kalça eritme yöntemidir. Aynı zamanda bacaklarınızın sıkılaşması için de bisiklet egzersizi idealdir.

Squat Hareketi

Dünyanın en başarılı ve harika kalça eritme hareketleri ve egzersizleri arasında ilk sırada bulunan squat hareketidir.

Oldukça basit ve ek bir malzeme gerektirmeyen bu hareket, ağırlıklı ya da ağırlıksız olarak eğilip kalkma şeklinde yapılan harekettir. İlk günler 3 set olarak 10’ar adet yapmanız gereken bu hareket, hafta hafta arttırılarak devam eder.

Çömelme hareketi olarak bilinen squat basit ama zor bir harekettir. Çünkü ilk sayıdan itibaren kalçaların çalışmasını sağlar ve bunu hissedersiniz.

kalça eritme haraketi

Jimnastik Hareketleri

Pilates hareketlerinin kalça çalıştırmaya yönelik olanlarından kedi pozisyonunda emekler gibi durup bacakları yukarı kaldırmak da kalçalarınızın sıkılaşmasına yardımcı olur. Her bir hareketi en az 1 ay denediğinizde aradaki ciddi farkı görebilirsiniz.

Ayaktayken bir bacağın öne atılması ve arka bacağın 90 derece gerilmesi de kalça eritme hareketleri arasında etkili olanlardandır. Bu çalışmaların tümünü ya da birini seçerek, günlük 15 dakikanızı ayırarak sıkılaşıp, kalçanızdaki yağları eritebilirsiniz. Ne kadar disiplinli olursanız o kadar hızlı ve iyi sonuçlar alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu