Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Kivi Diyeti Zayıflatır Mı?

Kivi Diyeti Zayıflatır Mı

C vitamini zengini olan kivi, birçok insanın detoks günlerinin en iyi dostudur. Tatlı tadıyla oldukça lezzetli olan kivinin içeriğinde magnezyum ve fosfor da bulunur.

Selülitlerin en büyük düşmanlarından olan kivi diyeti zayıflatır mı yoksa sadece destekleyici olarak mı kullanılır merak ediyorsanız, size şok diyetlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şok diyetlerden biri olan kivi diyeti, acıktıkça kivi tüketilmesiyle yapılan bir diyettir. Doyana kadar tüketilen kivi, ödemi attırdığı için çok sık tercih edilir.

Ancak kiviye alerjisi olanların kivi tüketmemeleri gerekmektedir. Bu durumda kusma, halsizlik ve ishal gibi rahatsızlık belirtileri görülebilir.

kivi diyeti

Kivi Diyeti Nasıldır?

Kivi diyetinde 1 su bardağı yoğurt, 1 kepçe çorba, 2 yumurta ve 100 gram et dışında başka bir besin tüketilmemektedir.

Bu tür diyetler açlığa uzun süre dayanamayanlar için uygun değildir. Kivi diyeti için gerekli olan en önemli şey kividir ve sürekli bu meyveyi yediğinizde kendinizi halsiz ve yorgun hissetmeniz normaldir. Özellikle bilmediğiniz bir alerjiniz varsa, durum daha da zor olabilir. Çünkü tek besin diyetleri vücudunuzda yağ yakımından ziyade kas yakımı gerçekleştirir ve bu da kilo verme sürecinizin sağlıksız olmasına neden olur.

Protein yönünden zengin beslenerek uzun dönemde kilo verdiğinizde, verdiğiniz kiloları kısa sürede geri alma gibi bir sorununuz da olmaz. Kivi diyeti ya da diğer diyetleri yaparken öncelikle hekiminize danışmanız gerekecektir.

Kivi Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Kivi diyetinin 7 günde 5-6 kilo verdirdiği, bu diyeti yapan kişiler tarafından söylenmektedir. Ancak kilo hızlı bir şekilde verildiği için geri alma süreci de hızlıdır.

Bu yüzden sağlıklı bir diyet olmayan kivi diyeti tüm gün meyve yemek isteyerek kilo vermeye çalışanların tercih ettiği bir diyet şeklidir.

kivi diyeti zayıflatır mı

Kivi Diyeti Zararları

Kivi diyetinin sakıncaları alerjik reaksiyonlar dışında birçok mide sorunu olabilir. Aşırı C vitamini midede şişkinlik ve gaz yapar. Bu yüzden oldukça rahatsız hissedebilirsiniz.

Tek besin diyetlerinin ciddi sakıncaları vardır ve bu sakıncaları bilmeden, hiçbir diyeti hekiminize sormadan yapmamanız, sağlığınız için en iyi karar olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu