Diyet Listesi

Şok Diyet, Patates Ve Yoğurt Diyeti

Şok Diyet, Patates Ve Yoğurt Diyeti

Merhabalar, malum yaz geldi diyet faslı başladı. Herkes fazla kilolarının peşine düştü ve bunun içinde diyet yöntemlerinden faydalanıyorlar. Ancak konu diyet olunca her kafadan bir ses çıkıyor. Bilinçsizce yapılan diyetler, vücudun fazla enerji kaybetmesine sebep olarak, kişinin sağlığını olumsuz yönde tetikliyor. İşte bu sebepten bugün şok diyet dediğimiz ve bilinçli bir şekilde uygulandığında son derece sağlıklı ve etkili bir diyet yönteminden, bahsedeceğim. Eğer sizinde ilginizi çekiyorsa “Şok diyet, patates ve yoğurt diyeti” başlığı altında hazırladığım bu anlatımı mı sonuna kadar takip etmenizi, tavsiye ederim. Diyetin uygulanması gereken tüm gerekçelerini eksiksiz yaptığınız zaman, farkı sizde göreceksiniz. O halde anlatımıma “Şok diyet nasıl yapılır?” ilk ondan başlayalım.

NOT: Her diyette olduğu gibi bu diyet listesinin de belli bir uygulama süresi vardır. Bu süreden fazla yapıldığında ise sağlığımızı riske atmış oluruz. Patates ve Yoğurt diyeti üç gün boyunca uygulanmalıdır. Üç günden fazla uygulandığı taktirde faydasından çok zararlarına maruz kalırsınız.

Şok diyet patates ve yoğurt diyeti

Şok Diyet

Gerçekten bu diyet doğru ve tutarlı uygulandığında, kişiyi şok edecek bir etkiye sahip. Yukarıdaki notumuzda da belirttiğim gibi üç gün uygulanmalı ve üç günde daha fazla, kesinlikle yapılmamalıdır. Evet, birçoğumuz diyet yaparken tutarsız davranarak, sağlığımızdan oluyoruz. Çünkü diyet yaparken, gerekli tüm vitaminleri almıyoruz ve bol miktarda enerji kayıp ediyoruz. Bu yüzden de günlük patates yoğurt yemek, sağlığımızın kabul etmeyeceği bir şey ve uygulanma limiti yalnızca üç günlük bir süredir. Peki, son derece etkili ve üç günlük bir limiti olan, patates yoğurt diyeti nasıl yapılır?

Şok Diyet, Patates Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Şok diyet diye adlandırdığımız patates ve yoğurt diyetinin ilk günü, kahvaltıda bir su bardağı yoğurt ve bir adet iyi haşlanmış patatesin, tüketilmesi gerekiyor. Öğle öğününde ise patatesi ikiye katlayarak, iki adet haşlanmış patates ve yine bir su bardağı yoğurt, tüketilmeli. Akşam yemeğinde ise yalnız bir su bardağı yoğurt tüketilmeli. Tabi dileyenler yoğurdun içerisine kırmızı pul biber veya isot da ilave edebilirler.

Şok diyet

İkinci gün ise kahvaltıda bir su bardağı yoğurt, bir adet soyulmuş salatalık ve domates, tüketilmesi gerekiyor. Öğle öğününde ise iki adet haşlanmış patates, bir su bardağı yoğurt ve marul gibi yeşilliklerden tüketilmeli. Patates ve yoğurt diyetimizin ikinci akşam yemeğinde ise yalnız bir adet haşlanmış patates ve bir su bardağı yoğurt ile ikici gün diyetini, sonlandırabilirsiniz. Tabi, çok acıktığınız esnada bir adet soyulmuş salatalıkla midenizi yatıştırabilir.

Yoğurt diyeti

Üçüncü gün şok diyetinizin son kahvaltısında ise bir adet haşlanmış patates, şekersiz çay ve marul, tüketilmesi gerekiyor. Öğle öğününde ise 1 su bardağı yoğurt ve 1 adet haşlanmış patates tüketilmeli. Ara öğünlerde midenizi yatıştırmak için yeşillik tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise 1 su bardağı yoğurt ve bir tabak salata, tüketilmelidir.

NOT: Diyet esnasında su içmeyi unutmayın ve patatese ve yoğurta, kesinlikle tuz katmayın. Yani bu üç gün boyunca şeker ve tuzdan mümkün olduğunca, uzak durmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu