Saç Modelleri

Amy Adams’ın kıvırcık saç ikonu

Kadınlive Kadın ekibi olarak Amy Adams’ın kıvırcık saç stilini yakın mercek altına aldık. American Hustle filminde güzelliğiyle dikkat çekmişti Amy Adams 70’li yıllardan ilham alan disko stili saçlarını ise unutmadık…

Amy-Adams-kıvırcık-saç-modeli

Filmin büyük bir kısmında dalgalı saçlarıyla karşımıza çıkan Amy Adams, bir sahnede  son günlerin popüler kıvırcık saçlarıyla muhteşem görünüyordu. Top model Naomi Campbell, son günlerde afro peruğuna bağımlı olmuş durumda. Kıyafetlerimiz 90’lı yıllara dönüş yaşarken saçlarımız daha eski yıllara dönüyor. 70’li yılların permalı, kıvırcık saçları bu sezon her yerde karşımıza çıkıyor.

Amy-Adams-kıvırcık-saç-modeli-1

American Hustle filminin saç tasarımcısı Kathrine Gordon, Amy Adams’ın kabarık kıvırcık saçlarının sırrını anlattı. Film için özel olarak kostüm departmanıyla birlikte çalışan Gordon, Amy Adams’ın muhteşem saçları olduğunu ve hiçbir saç stilini uygularken güzel yıldıza saç eklentisi takma gereği duymadığını söyledi. Amy Adams’ın 70’li yılların disko tarzındaki kabarık saçlarını yapmak ise bir saatten fazla sürmüş. Her saç tutamını ayrı ayrı maşalayan Gordon, bu işlem için iki ayrı saç maşası kullandıklarını söylüyor.

Amy-Adams-kıvırcık-saç-modeli-2

Eğer siz de saçlarınızda bu görünümü yakalamak istiyorsanız Saç spreyinizi, saç maşanızı ve ince uçlu tarağınızı alarak aynanın karşısına geçin. Öncelikle yeni yıkanmış saçlarınızın diplerine saça dolgunluk ve hacim veren köpüklerden uygulayın ve saçınızı kurutun. Daha sonra tutamlara ayırdığınız saçınızıteker teker maşalayın. Saçlarınızda oluşan bukleler tam bir spiral şeklinde olmalı. Saçlarınızın tümünü maşaladıktan sonra saç diplerinize krepe yaparak saçınızı iyice kabartın. Genellikle saçlarımızın yalnızca bir bölümüne uyguladığımız krepe işlemini saçın her tarafına uygulamazsanız istediğiniz görünümü elde edemesiniz.

Saçlarınızı krepeledikten sonra hafifçe düzeltin ve bolca spreyleyin. Eğer saçlarınızdaki buklelerin daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, saçlarınızı kuruturken ekstra saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz.

Amy-Adams-kıvırcık-saç-modeli-3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu