Makyaj

Gözlük takan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Gözlük takan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Gözlük kullanıyorsanız göz makyajını görünmediğini düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Yaptığınız doğru renklendirmeler ile çok daha net bir şekilde gözleriniz ortaya çıkabilir. Önemli ayrıntılardan bir tanesi de göz makyajını yaparken ten rengi gibi saç ve göz yapınıza göre makyajınızı yapabilirsiniz. Göz yapınız özellikle küçükse çok fazla koyu renkler yerine açık renkleri tercih etmelisiniz.

Özellikle gözümüzün üst kısmına vanilya rengi uyguladıktan sonra bakır, yeşil ve şeftali renklerini uygularsanız gözleriniz çok daha aydınlık ve de gözlerinin daha büyük görünebilir. Göz pınarına doğru yaptığınız aydınlatmadan sonra koyu olan herhangi bir rengi tercih ederek göz çukuruna kadar uygulamanızı tavsiye ediyoruz daha doğal ve hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle bu bölgeye uygularken yukarı doğru yaklaşarak daha çok gece kullanımına uygun bir hale de geçirmeniz mümkündür.

gözlük-takan-kadınlar-makyaj-2

Çekik kaş yapımızda gözlük için önemli bir ayrıntıdır. Eğer ki kaşlarınız doğru bir şekilde alınmamışsa mutsuz ve daha sert bir ifadeye bürünebiliriz. Özellikle gözlük kullanan bayanlar kaş aldırmaya daha özen göstermeliler.

gözlük-takan-kadınlar-makyaj-3

Özellikle geniş bir yüze ve kemikli bir yapıya sahipsek kaşlarımızı çok ince aldırmamalıyız. Kaşlarımız inci alındığında yüzümüze daha sert bir ifade vermektedir. İnce alınan kaşlar yaşımızı da daha büyük gösterebilir. Bazen de kaşlarımız yapısı gereği daha seyrek ve ince bir yapıya sahiptir. Bunu da ucu kesilmiş olan bir fırçayla daha dolgun ve hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

gözlük-takan-kadınlar-makyaj-4

Eğer ki göz makyajında fondöten tercih ediyorsanız bundan uzak durmalıyız. Kısa sürede topaklaşan farlar daha kısa sürede çıkmazsa ve göz makyajınız kaybolmaktadır. Göz altımıza consealer kullanarak gözümüzün daha aydınlık bir görüntüye sokabiliriz.

gözlük-takan-kadınlar-makyaj-1

Gözlük kullanıyorsak göz makyajı yapmak ince ayrıntılar gerekmektedir. Doğru bir makyaj tekniği seçerek çok daha güzel bir göz görünümüne sahip olabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu