Saç Modelleri

Gölgeli Saç Modelleri

Gölgeli saç modelleri

Farklı saç modelleri kadınların her zaman kendisini daha özel hissetmesini sağlar. Özellikle de saçlarını değiştirdiklerinde istedikleri modelleri etmişlerse! Fakat her zaman istedikleri olmaz. Çünkü her saç şekli ve her saç rengi bütün kadınlara gitmez. Birinde görüp beğenilen bir rengin ya da saç modelinin kendilerine de yapılmasını istediklerinde dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Bunlar ilk olarak kendini ve yüz tipini tanımasıdır.

Daha önce benzeri bir model ya da saç rengi kullanılmadı ise yüze, göz rengine ve ten rengine yakışıp yakışmayacağına bakılmalıdır. Eğer tek başına karar verilmiyorsa kesinlikle işini çok iyi yapan bir kuaföre danışarak yapılması gerekir. Zaten gidilen kuaför çok iyi ise söylenen modelin size yakışıp yakışmayacağını söyler.

Gölgeli saç modelleri, saça farklı tonlarla da açık veya koyu renk verilmesi ile derinlik etkisi sağlar. Saçların üzerine uygulanan gölgeler, ışıltılar, balyajlar, krepeler gibi uygulamalar gölgeli saç modeli olarak bilinir ve saç rengine daha hafiflik, yumuşaklık katar. Gölgeler oldukça ince olabildiğinden dolayı doğal saç rengi ile uyum içerisinde de olabilir ya da saçınız hangi renge sahipse üzerine gölge ve ışıltılar attırabilirsiniz.

Gölgeli Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Gölgeli saç modelleri aslında dikkatli kullanıldığı zaman bütün kadınlara yakışır. Gölge saç modeli yaptırırken kadınların tek dikkat etmesi gereken saçlarından çok açık ya da çok koyu tonlar kullanmamalarıdır. Örneğin sarı saçlı bir kişi saçlarına koyu kahve ve tonlarında gölgeler attırmak isterse renk saçlarında çok patlayacak ve emanet duracaktır. Fakat kumral bir kadın saçlarına, saçlarından birkaç ton açık gölge yaptırırsa çok ilgi çekici görünecektir.

Gölge saç modelleri yapılmadan önce aynı saç rengine sahip kişilerin yaptırdıkları gölgeler incelenmelidir. Elbette ten renkleri birebir olmayacağı için göz rengi de dikkate alınarak yakışacak en iyi renk seçilerek yapılmalıdır. Gölge yapılırken saç renginin kaç ton açılacağı da çok önemlidir. Eğer koyu kestane saçlara sahip biri aralara sarı gölgeler attırırsa sarılar çok dikkat çekecek ve kötü görünecektir. Fakat kendi saçından 3 veya 4 ton açık renkler tercih edilirse daha çok yakışacaktır. Bu nedenle kadınlar genellikle gölge yaptırırken saçlarından birkaç ton açık renkleri tercih ederler.

Bunlarda ilginizi çekebilir; Kıvırcık Saç Modelleri

Kadınlive editörleri olarak sizler için en güzel gölgeli saç modellerinin görsellerini bir araya getirdik. Galeride inceleme fırsatı bulabileceğiniz bu gölge saç modelleri size ilham kaynağı olabilir.

Gölgeli Saç Modelleri / GALERİ

Doğal Gögeli Saç Modelleri

Bir önceki konumuz da sizlere Perçemli Saç Modelleri Kimlere Yakışır başlıklı makalemizde en güzel perçem modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu