Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

At kuyruğu saç modelleri

Her genç kızın severek kullandığı saç modelleri arasında at kuyruğu saç modelleri, ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle bu saç modelinin çok fazla tercih edilme sebepleri arasında doğal bir görünüm vermesinin yanı sıra oldukça pratik bir şekilde uygulanabilmesidir. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz at kuyruğu saç modelleri ile arkadaşınızla yemeğe giderken veya herhangi bir özel etkinliklere katılacağınız da kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sezonun en hit at kuyruğu saçları arasında doğal görünümlü at kuyruğu, hacimli at kuyruğu ve dağınık at kuyruğu saç modelleri öne çıkmaktadır.

At kuyruğu saç modelleri çeşitleri nelerdir?

At kuyruğu saç modelinin’de kendi arasında çeşitleri bulunmaktadır. Bu saç modeli neredeyse her giydiğiniz kıyafetle uyum içerisindedir. Son derece kullanışlı bu saç modeli genç kızından tutun da orta yaşlısına kadar her kesimin tercih edebileceği modeldir. At kuyruğu saç modelleri çeşitliliğinden bahsetmek gerekirse şöyledir;

  1. Örgülü at kuyruğu,
  2. Dağınık at kuyruğu,
  3. Hacimli at kuyruğu,
  4. Sportif at kuyruğu,
  5. Retro tarzı at kuyruğu,
  6. Yandan at kuyruğu,
  7. Önü bombeli at kuyruğu.

Yukarıda sıralamış olduğumuz saç modelleri her bayanın tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor. Özellikle de genç kızların, vazgeçilmezleri arasında olduğunu söyleyebilirim.

Örgülü at kuyruğu saçlar

rgülü At Kuyruğu Saçlar

At kuyruğu saçlar arasında en modern tarz olan örgülü saçlar farklılık yaratmak isteyenler için oldukça ideal bir saç modeli seçimi olabilir. Farklı tarzlarda örgü modelleri ile at kuyruğu saçlarınıza şekil vererek harika bir stil yarabilirsiniz. Örgü saç modeli olarak birçok çeşit bulunmakta bunlar arasında en popüler olarak kullanılanları ise şöyle; düz, balık sırtı, şelale örgüler gibi farklı örgü stilleri ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Ayrıca; balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modelleri ve yapılışı adlı yazımıza bakın.

Dağınık at kuyruğu saçlar

Dağınık At Kuyruğu Saçlar

At kuyruğu saç modeli her kadının vazgeçilmezleri arasında yapımı oldukça basit olması ve bir o kadar da şık görünüm vermesi tercih meselesi haline getirmiştir. Özel bir gece ya da akşam yemeğine çıkarken tercih edebileceğiniz saç modelleri arasında dağınık at kuyruğu modellerini listenizin başına almanızı önerebiliriz.

Hacimli at kuyruğu saçlar

Hacimli At Kuyruğu Saçlar

Diğer bir atkuyruğu saç modeli ise hacimli saçlar bu saç modeli yapabilmeniz için saçlarınıza hacim kazandıran şampuanlar kullanmalısınız. Saçları yıkadıktan sonra kabarmasını önleyebilmek adına havlu ile saçınızı kurularken çok fazla ovalamayın. Saç diplerinden uçlarına doğru kurulayın. Kurulama işleminiz bittikten hemen sonra saç maşası yardımı ile saçlarınıza hacim kazandırın. Maşa ile hacim kazandırdıktan hemen sonrasında ise saçınıza at kuyruğu modelini vererek toparlayın. Bu saç modeli sizin tutkunuz haline gelecektir.

Ayrıca; hacimli at kuyruğu saç modelleri nasıl yapılır? başlıklı konumuza bakın.

Sportif at kuyruğu saçlar

Sportif At Kuyruğu Saçlar

Saçlarınıza sportif bir hava vermek istiyorsanız, tam da size en uygun saç modelleri sportif atkuyruğu saçlar olacaktır. Saçlarınızı en tepeden sıkı bir şekilde toplayarak at kuyruğu yapın hepsi bu kadar. Bu saç modeli ile son derece şık ve spor bir görünüm kazanacaksınız.

Retro tarzı at kuyruğu saçlar

Retro Tarzı At Kuyruğu Saçlar

Farklı saç stilleri arayanlar için oldukça ideal bir seçim olabilecek retro tarzı at kuyruğu modellerini denemeleri önerebilirim, amacınız farkındalık yaratmaksa, saçlarınızın tepesini krepe yaparak kabartın ve o şekilde bırakın. Bu saç modeline en uygun gidebilecek makyaj stili olarak da kedi gözü makyaj yaparak son derece farklılık yaratmış olacaksınız.

Yandan at kuyruğu saçlar

Yandan At Kuyruğu Saçlar

Klasik at kuyruğu saç modelleri arasında fakat bir o kadarda cezbedici etkiye sahip modeldir. At kuyruğu saç stilleri içerisinde saçınızı yandan ayırarak, ensenize yakın bölgelerden at kuyruğu uygulayın. Bunu tabi farklı tarzlarda uygulamak sizlerin elinde.

Önü bombeli at kuyruğu saçlar

nü Bombeli At Kuyruğu Dağınık Saçlar

Ünlülerin en çok tercih ettikleri at kuyruğu saçlar arasında önü bombeli saç modeli’de yer almakta, özellikle ekranlarda gördüğümüz kırmızı halı törenleri, defileler ve birçok yerde kullanılan bombeli at kuyruğu saçlarınızı hacimli gösterirken, yüzünüzü de olduğundan daha zarif ve ince göstermektedir. Son derece pratik ve şık saç modeli olan bombeli at kuyruğu kadınların vazgeçilmezleri arasında.

Ayrıca; bombeli at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu