Saç Modelleri

Balıksırtı Örgülü Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

Balıksırtı saç örgü modeli, yıllardır mevcut olan bir örgü tekniğidir. Adını balık kılçığına benzemesinden alan bu model öğrencilerden tutun gelin adaylarının bile tercihi halinde. Sadece balıksırtı örgü ile yapılabilecek birçok saç modeli vardır. Bunlar düz, yan, yarım, ikili balıksırtı örgüler olarak ayrılır.

Son zamanlarda çok çeşitli örgü modelleri çıktı. Var olan modellerde modaya göre güncellendi ve tabii ki balıksırtı örgüde bundan nasibini aldı. Bugün size anlatacak olduğumuz balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modelinde iki farklı saç modelinin bir araya getirilerek yeniden yorumlanması söz konusu. İşe öncelikle güzel bir atkuyruğu yapımı ile başlayalım.

Atkuyruğu Saç Modeli Örgülü

Tarak ile başımızın üst kısmına topladığımız saçımızı lastik toka ile sıkı bir şekilde bağlanır.

At kuyruğunun en dibinden ilk olarak 3 tutam saç alırız. Daha sonra sağdan ve soldan ince tutamlar alınarak ana örgüye katılır. Her tutam saçın eşit miktarda ve gergin olmasına dikkat edin.

Balıksırtı Atkuyruğu Saç Modelleri

Balıksırtı örgülü saça farklı bir alternatif balıksırtı örgüsünden sonra atkuyruğu yapmak olabilir. Bu teknikte son zamanlarda moda olan ve çok zarif görünen bir model.

Balıksırtı örgüyü çok zor bulup kendi başına yapamayan bayanlar için de tıpkı balıksırtı örgü gibi duran bir teknikten bahsedebiliriz.

Kabarık Balıksırtı Örgülü Saç

Bu teknikte saçlar tepeden minik lastik toka ile bağlanır. Hemen arkasından aynı miktarda saç tekrar bağlanır. 3. sıra saç bağlarken 1. sıradaki saç ikiye ayrılır 2. sıradaki saç demetinin iki yanından 3. saç demetine dahil edilip bağlanır. Aynı işlem 2. saç demeti ile 4. saç demetine katılır. Bu şekilde örgü saç bitimine kadar devam eder. Örgü bitince saç toka ile bağlanır örgü hafifçe çekiştirilerek gevşetilir.

Galerimizde sizin birbirinden güzel balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modellerinin görsellerini derledik. Galeriden inceleme fırsatı bulabileceğiniz bu saç modelleri sizlere ilham kaynağı olabilir.

Balıksırtı Örgülü Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışları / Galeri

Çok Şık Balıksırtı Örgülü At Kuyruğu Saç Modeli

Bir önceki konumuz da sizlere Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür? başlıklı yazımızda kırmızı ruj sürme teknikleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu