Makyaj

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma kirpik nasıl kullanılır?

Özel günlerde kendimiz için özel bakım yapmamız şart. Kirpiklerimizin de son derece dikkat çekici ve gür olması da güzelliğinizi arttıracak bir özelliktir. Takma kirpiklerden hiçbir zaman için çekinmemelisiniz. Bakışlarınızı son derece etkileyici ve anlamlı bir hale getirmek istiyorsanız sizler de takma kirpik kullanabilirsiniz.

Takma kirpik takmaya karar verdiniz, peki ya almak istediğinizde karşınıza nasıl modeller çıkacak? İki modelle kesin alışverişinizi yapmanız mümkün. Takma kirpik, kirpik çizgisine kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Cımbız yardımıyla da tek tek yapıştıra bilmeniz için modeller karşınıza çıkabilir. Gözlerinize en uygun olan modeli seçerek hangisini almanız gerektiğinde karar verebilirsiniz. Seçtiğiniz model kirpiğin hizasına yapıştırılacak bir modelse göz hizasına tutarak boyunu ayarlamanız mümkün. Eğer ki satın aldığınız kirpik sizin gözünüzden daha uzun bir yapıya sahipse onu bir makas yardımıyla kesip küçültebilirsiniz.

Takma kirpik nasıl kullanılır?

İkinci işlem ise göz uzunluğuna göre ayarlamış olduğumuz kirpik yapıştırıcıyla cımbız yardımıyla kirpiklerimizin üzerine yerleştirmenizdir. Doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsak küçük küçük hareketlerle dikkatli bir şekilde kirpiye yapıştırmak gerekmektedir. Elimizdeki ince saplı makyaj fırçası ile kirpiği aşağı doğru hareketlerle kirpiklerinizin olduğu yere tutunmasını sağlamaktır. Kısa bir süre bekledikten sonra kirpiklerimiz yapışmış oluyor.

Kirpiği yapıştırdık ve daha sonra kalan siyah ve beyaz noktalardan kurtulmak için eyeliner ve göz kaleminden faydalanabiliriz. Takma kirpiklerimizin doğal görünümlü adeta kendinizin kirpiği gibi görünmesini istiyorsak kirpikleri kıvıran rimel sürmek etkili olacaktır.

Takma kirpikleri nasıl çıkarmalı

Takma kirpikleri çıkartmak da son derece kolay ve basit bir işlemdir. Göz makyajınızı temizledikten sonra göz kremini gözünüzün üzerine 30 saniye süreyle gezdiğiniz takdirde ince ince hareketlerle kolaylıkla kirpiklerden kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu