Saç Modelleri

Bombeli at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır?

At kuyruğu, modası hiç geçmeyen ve her zaman kullanılabilen saç modelidir. Gerektiğinde günlük hayatta da özel davetlerde de kullanılabilen saç modeli, her ortam için oldukça pratiktir. Saçların sıkıca toplanması anlamına gelen ‘at kuyruğu saç modeli’, pek çok yerli ve yabancı ünlünün de vazgeçemediği modeldir.

Günümüzde daha çok ‘bombeli at kuyruğu modeli’ tercih edilir. Saçın fazla işlem görmeden, kısa sürede muhteşem bir görüntüye kavuşmasını sağlayan bu model, evde de kolaylıkla yapılabilir. Bunun için ince tarak, fırça, saç spreyi, çengelli toka ve saç şekillendirici olması yeterli. Eğer saçlarınız kendiğilinden düz ya da dalgalı ise saç şekillendirici olmasına gerek yok.

bombeli at kuyruğu saç modeli 1

Saçlarınızı düz bombeli at kuyruğu yapmak için ilk önce güzelce fırçalamanız ve ince tarak ile taramanız gerekir. Ardından taranan bu saçların önden bir kısmını ayırıp diğer kısımları karışmaması için toparlayın. Önden ayırdığınız bu saçları, saç şekillendirici ile dümdüz hale getirince tarak ile diplerine vurarak kabarmasını sağlayın. Ardından geriye doğru bastırmadan hafifçe tarayın ve bombeleşmesini sağlayın.

bombeli at kuyruğu saç modeli 2

Güzel bir bombe elde ettikten sonra, saç spreyi ile bu saçları sabitleyin. Arkada kalan saçları güzelce toparlayıp kuyruğun olmasını istediğiniz yüksekliğe çıkarın. Önde bombeleştirilen saçlara dokunmadan arkadaki saçları yandan ve alttan sıkıca elinize alın.

Bu saçların dipten tam gergin ve dümdüz olmasına dikkat edin. Düzmdüz olan yerleri saç spreyi ile sabitleyin. Bu işlemden sonra önde bombeleşen saçları da elinize alıp hepsini bir bağlayın. Klasik bombeli at kuyruğunuz hazır.

bombeli at kuyruğu saç modeli 3

Eğer ‘bombeli at kuyruğuna örgü’ ya da bukle gibi eklemeler yapmak istiyorsanız saçların önünden biraz ayırıp öyle uygulama yapmanız gerekir. Saçınıza takılan tokayı kapatmak için ise bağladığınız kuyruğun alt kısmından bir tutam saç alıp toka üzerine dolamanız yeterli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu