Kişisel Bakım

BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve En İyi BB Krem Markaları

BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve En İyi BB Krem Markaları

İlkbahar yaz sezonu başladığına göre sizinle BB krem hakkında konu paylaşmaya karar verdim. Eğer yüzümüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak istiyorsanız o zaman BB kremden mutlaka kullanmalısınız.

BB Krem Nedir?

BB krem ilk kez 1960’lı yıllarda Almanya’da dermatolog tarafından oluşturulan ve sadece tedavi edici bir nitelik taşıyordu. 80’li yıllarda ise bu krem Kore’de sağlıkta kullanılmaya başladı. Ameliyattan sonra yaranın iyileşmesini yardım eden kremler yakında BB krem adı altında kozmetik ürüne dönüştü. BB kremin açılımı “Blemish Balm, Beauty Balm” vb. anlamlarda kullanılıyor. İlk BB krem Koreliler’e ait Missha firmasına aittir.

BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve En İyi BB Krem Markaları

BB Krem Ne İşe Yarar?

BB kremler yüzünüze sadece estetik güzellik vermez, ayrıca cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Daha çok yaz aylarında kullanılan bu kremlerin içeriğinde güneşten koruyucu, nemlendirici ve kırışıklıklara karşı özel maddeler vardır. BB krem tonal (foundation) kremden farklı olarak cilde daha rahat yayılır ve cildinize doğal bir görünüm verir. Küçük sivilceleri kapatmak gibi işlevi bile vardır.

En iyi BB Krem Markaları, BB Kremleri Paylaşıyorum:

Dünyaca kendisini kanıtlamış en iyi bb krem markaları şu şekildedir;

01. Missha Perfect Cover BB Cream

BB kremler içerisinde en ünlüsü ve ilkidir. Kalitesi çok iyidir. Cilde çok rahat yayılır. SPF 45+ (Kendim de istifade ettiğim için kesinlik tavsiye ederim.) Bu BB kremin fiyatı 15-18 $ (internetten online sipariş etmek mümkündür.)

Missha Perfect Cover BB Cream, En İyi BB Krem

02. Estee Lauder Day Wear BB Cream

Avrupa’nın en ünlü ve kaliteli BB kremi. Kullanıcıları bu krem hakkında her zaman olumlu görüş bildirirler. SPF 35 bu bb kremin satış fiyatı ise 40-50 $

Estee Lauder Day Wear BB Cream, BB Krem Markası

03. Clinique Age Defense BB Cream

Sonraki BB krem çok sevdiğim kozmetik firması Clinique aittir. Kapatıcılığı, yayılması mükemmeldir. Yağlı ciltler için tavsiye edilir. SPF 30+ bu bb kremin fiyatı 40 $

Clinique Age Defense BB Cream, BB Kremleri

04. Rimmel BB Cream

Fiyatının çok uygun olmasına, kalitesinin yüksek olmasına göre bu krem en çok satılanlar arasındadır. SPF 25+ (İnternetten online elde etmek mümkündür.)

Rimmel BB Cream, BB Kremler

05. Garnier BB Cream

Garnier BB kremlerin üretimine yeni başladı, buna rağmen hayli popülerlik kazanıp. Çoğu kullanıcı bu krem yüksek derece faydalı olduğu görüşündedirler. SPF 15 bu bb kremin fiyatı da 10 $

Garnier BB Cream, En İyi BB Kremler

Bayanlar, BB krem kullanmaya başlamadan önce cildinizin tipini belirleyin. Çok yağlı cildiniz varsa kuru ciltler için bb krem seçin. İçeriğinde SPF daha yüksek olanı tercih etmeniz önerilir. BB krem rahat yayıldığına göre fırçasız da kullanabilirsiniz. Yok eğer fırça kullanmakta ısrarlıysanız BB krem fırçaları mevcuttur. Missha firmasına ait BB fırçalar hem ucuz, hem de kaliteli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu