Saç Renkleri

Bebek Sarısı Saç Rengi

Bebek Sarısı Saçlar

Bebek sarısı saç rengi son zamanlarda kadınların en çok ilgisini çeken saç renkleri arasındadır. Sarı saç renginin de kendi içerisinde birçok türü ve tonu vardır. Bana sarı saç rengi yakışıyor diyen kadınlar bile her saç rengini taşıyamazlar. Her sarı saç rengi tonunun gittiği bir ten rengi ve göz rengi vardır. Örneğin küllü sarı renkleri açık tenli fakat hafif bronz görünümlü ve ela gözlü kadınlara çok yakışırken, platin rengi saç rengi daha olgun ve renkli gözlü kadınlara daha çok yakışır. Fakat bebek sarısı saç rengi diğer sarıların aksine her sarı renk yakışan kadına olmasa da çoğuna yakışır.

Bebek Sarısı Saç Rengi

Bebek sarısı saç rengi tonlarını genel olarak birçok kadın tarafından platin sarısı saç rengi olarak karıştırılmaktadır. Bebek sarısı saçlar, platin sarı renklerinden daha koyuya kaçan saç rengi tonlarından. Bu saç rengi açık tene sahip kadınların tercih etmeleri daha uygun olacak bir saç rengidir.

Bebek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bebek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bebek sarısı saç rengi yaptırmadan önce kadınların kendilerine sormaları gereken üç soru vardır. Açık tenliler mi, soluk tenliler mi ve makyaj yapmayı seviyorlar mı? Bu üç sorudan birinci ve üçüncü soruya evet ikinci soruya hayır cevabını veren kadınlar bebek sarısı saç rengini kullanabilirler. Fakat bu sorulardan birine bile istenilmeyen bir cevap verdi ise sarı saç rengi o kişiye yakışmaz.

Bebek Sarısı Saç Renkleri Kime Yakışır

Sarı tonları genellikle açık tenli, daha canlı tenli ve makyaj yapmayı seven kadınlara gider. Çünkü bebek sarısı saç rengi teni daha koyu göstereceği için makyaj yapılarak bu görünümün gitmesi sağlanır. Eğer saçlarını boyatan kişinin bundan önce kullandığı renkler kızıl, kahve ve siyah gibi canlı renkler ise saçlarını ilk bebek sarısı saç rengine boyattıklarında yakışmadığını düşünebilirler. Çünkü insanların göz rengi o koyu renklere alıştığı için kişi biraz daha cansız ve solmuş gibi görünüyor gibi gelebilir. Fakat bir hafta sonra herkesin gözü alışacağı için özellikle de boyatan kişinin gözü alışacağı için normal gelir.

Bebek Sarısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Bebek Sarısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarında bebek sarısı saç boyasına boyamak isteyen kadınlar ilk olarak bebek sarısı saç boyası önerisinde bulunalım bebek sarısı saç rengi numarası palette serisinden schwarzkopf deluxe 10.01 bebek sarısı saç boyası önerebiliriz.

Bebek Sarısı Saçlar

Bebek Sarısı Saç Rengi Nasıl Kullanılır?

Bebek sarısı saç renklerini kullanırken makyaj yapmalısınız hafif kırmızı ruj ve bebek sarısı saç rengi birleşimi sizi oldukça çekici kılar ve kusursuz bir güzellik ekler. Bebek sarısı saçlarınızı maşa yardımı ile hafif doğal dalgalar verebilir ve harika bir saç modeli elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu saç rengi her tarzdaki kıyafetlerinizle uyum sağlayacaktır. Dolayısı ile saç renginizi sarı boyamak gibi bir düşünceniz varsa, ten renginiz de açıksa saçınızı bebek sarısı saç renklerine boyatabilirsiniz. Bebek sarısı saçlarınızda röfle, balyaj ve ombre bebek sarısı saçlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Sarısı Saç Rengi Nasıl Kullanılır

Bu konumuz da ilginizi çekebilir; Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bebek Sarısı Saç Boyası Rengi Numaraları

Saçlarınızı bebek sarısı saç boyasına boyatmak istiyorsanız, ilk olarak dikkatli bir şekilde bu saç rengine boyayarak tutturabilmek son derece önemlidir. Evde bebek sarısı saç rengine saçlarını boyamak isteyenler için kullanabilecekleri saç boyası rengi ve numarası ise palette schwarzkopf deluxe 10.1 bebek sarısı saç boyası deneyebilirler, fakat bu saç rengini tutturmak oldukça zor bir işlem olduğu için kuaförünüze yaptırmanız daha akıllıca olacaktır.

Bebek Sarısı Saç Boyası ve Numaraları

Bebek Sarısı Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç renginizi bebek sarısı saçlara boyadıktan sonra her şeyin bittiği anlamına gelmez, çünkü bebek sarısı saçlar saç bakımı isteyen boyalardan. Bu saç renkleri genel olarak açık renklerde olduğundan dolayı saçlarınız bakımlı olması gerekmektedir. Özellikle de yıpranmış saçlarınız varsa bebek sarısı saç boyası kullanmadan önce saç bakım kürleri uygulamalısınız. Bu sayede zarar görmüş ve hasarlı saç tellerinizi onararak canlılık kazandırabilirsiniz. Saç bakım kürleri olarak doğal yollara başvurabilir ve kimyasal ürünlerden uzak durabilirsiniz. Bebek sarısı saç bakımı için doğal bitkilerle özdeşleştirilmiş saç bakım şampuanları ile saçlarınızı yıkayabilir saç bakım maskeleri yapabilirsiniz. Saçınızı bebek sarısına boyadıktan sonrada doğal bitki özlü şampuanlar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bebek Sarısı Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır

Bebek Sarısı Saç Renklerine En Uygun Makyaj Nasıl Olmalı?

Bebek sarısı saçlara sahip olan bayanların özellikle belirgin dudak, göz ve kaş makyajları yapmaları ve öne çıkarmaları gerekmektedir. Renkli gözlere sahipseniz, vurgulayıcı makyaj stilleri sizlere çok yakışacaktır. Tabi ki kirpiklerinizi de maskara yardımı ile öne çıkartırsanız feminen bir görünüm kazanabilirsiniz. Dudak makyajı yaparken de ruj rengi seçimi olarak, kırmızı tonlar ya da hafif pembe renk ruj tercih edebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki çok kırmızı ruj seçimleriniz de hafif tonları tercih etmelisiniz, çünkü ağır renklerdeki kırmızı ruj renkleri bebek sarısı saç rengine çok fazla yakışmamaktadır. Kaş stilinizi, yüz tipinize en uygun form’da şekil vererek etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. saç renginiz + saç modeli + makyaj stiliniz ile birleştiğinde güzelliğinizle kadınsı bir duruş sergileyebilirsiniz.

Bebek Sarısı Saç Rengi İçin Makyaj Önerileri

Bebek Sarısı Saç Modelleri

Bebek sarısı saç modelleri, neredeyse her saç kesimi ile bütünleşmektedir. İster uzun modellerle, ister orta kesimli saç modelleriyle ya da kısa modellerdeki saçlarla, bebek sarısı saç rengi ve saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle de bu saç rengine en çok yakışan saç modeli ise uzun ve orta saç modelidir. Dalgalı, yandan ayrılmış, ikiye ayrılmış saç modelleri, düz saçlar, kahküllü saç kesimleri ve düz saç modelleri hemen hemen her saç modeli ile uyum sağlayan bebek sarısı saçlar uyum sağlamaktadır. Sizin saç tipiniz hangi saç kesimine ve modeline uygunsa o tarzda saçlarınızı kestirerek, bebek saç rengini deneyebilirsiniz.

Bebek Sarısı Saç Modelleri

Bebek sarısı saç saç rengi ve saç modelleri arasından en güzellerini sizler için galeride bir araya getirdik. Galerideki bebek sarısı saç modelleri size ilham kaynağı olabilir.

Bebek Sarısı Saç Rengi ve Saç Modelleri / GALERİ

Açık Bebek Sarısı Saç Rengi Dalgalı Saç Modelleri

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. slm arkadaşlar Ajda pekkanın kuaförüne Mega Keratin Seti ile saçına bakım yaptığını duymuştum, o kadar param olmasa da ben de daha küçük keratin setini aldım evde kendim yaptım ama muhteşem birşey çok güzel çok işe yaradı. tavsiye ederım…

  2. Bebek sarısı konusunda iddialı oldıklarını yazmışlardı instagram sayfalarında. Bende ilk defa deneyecektim, gittim görüştüm ve uygulama da yaptırdım gerçekten başarılı buldum isteyene resim atabilirim. İstanbul Kartal’da Altın Makas Hasan kuaförün ismi. Değerlendirmek isteyen olursa diye yazdım

  3. Sarı saçın modası her sene olduğu gibi bu sene de trendler arasında yer alıyor. Sarının onlarca tonu olsa da bu senenin en gözdesi bebek sarısı saç rengi. Naif ve zarif bir saça sahip olmayı kim istemez ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu