Makyaj

Çekici, güzel dudaklara sahip olmak için küçük hileler

Çekici dudaklara nasıl sahip olunur?

Siz de dudaklarınızın daha güzel bir yapıya bürünmesini, hoş, güzel ve çekici görünmesini istiyorsanız yapacağınız küçük yöntemler ile bu çok mümkündür. Bu basit ve küçük yöntemler aşağıdadır:

Ağız yapınız büyükse

Büyük ağız yapısına sahipseniz ve bunları küçük göstermek istiyorsanız dudağınızın çevresini dudağınızın iç bölümünden çekmek lazımdır. Açık renge sahip çemberin iç kısmını çerçeveden daha koyu bir renge sahip olan fakat biraz daha açık bir tonda boyayabilirsiniz.

Dudak yapınız kalınsa

Kalın dudaklara sahip kişiler parlak ve sert renkler kullanmasın. Dudaklarınızın iç kısmında yer alan dudak çevreniz ile rujunuzun aynı renkte olmasına özen gösterin.

İnce dudaklıysanız

İnce dudak yapısına sahip kişilerin dudaklarının daha dolgun olması için dudak çemberinin dudak çizgisinden hariç olan kısmında çekin. İki tarafa kadar uzatmış olduğunuz çemberi açık tonda çekilmeli ve dudağınız ise koyu renge sahip olmalıdır.

Alt-üst dudakları birbirine uymayanlar

Alt-üst dudak kalınlığı birbirine uygun değilse, bu konuda iki farklı ton kullanabilirsiniz. Kalın dudaklarınız için koyu, ince dudaklarınız için açık tonları tercih edebilirsiniz.

Alt dudak daha büyük bir yapıya sahipse

Alt dudağınızı boyarken biraz daha küçültebilirsiniz. Bunu yapmak içinde orta bölümden başlayarak dudak çizginizin biraz iç kısmından dudaklarınızın birleştiği alana kadar boyayı çekebilirsiniz.

Dudak uçlarınız aşağıya sallanmış durumdaysa

Dudak kalemi kullanılıp yapılmış bir dudak resminin sonrasında bu resmin haricinde yer alan nahiye bölümlerini ten renginize uyan renkte ki tonal kremler ile örtebilirsiniz.

Üst dudak kısmınız ön plandaysa

Üst dudak kısmınızın ortasını belirleyen V’yi dudak çizginizin biraz daha iç kısmından çizerek, dudak kıvrımınızın devam ettiği yere kadar kalem ile boyayın. Alt dudağınızı ise biraz daha dağınık bir şekilde boyayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu