Estetik

Burun estetiğinde en yeni trendler

Burun estetiğinde en yeni trendler

Son yıllarda büyük değişim gösteren burun estetiği ameliyatları eknolojileri trendleri kulak burun boğaz uzmanı Operatör Dr Emre İlhan anlatıyor. İşte estetikte en yeni trendler.

İnsanlar artık doğal olmaktan yana

Geçtiğimiz dönemlerde yani 15 yıl öncesine kadar küçük kalkık burun deliklerini önden belirgin olduğu burun şekilleri daha çok beğeniliyordu. Özellikle bu tarz ameliyatlar yapılıyor teknikleri de çok daha burunu küçültme yöneliktir. 2000’lerden itibaren yapısal rinoplasti konseptiyle küçültme ameliyatları devri kapanarak İnsanlar kendi üzerine uygun kavisli daha az kalkıp doğal görünümlü burunları tercih ediyorlar.

Estetikli görünüm son buldu

Çağımızda estetikli görünmek güzel değil aşırılığı anlatmak için kullanılan bir yöntem yüzde özel bir burun ameliyatı planlı erken çok fazla oynamadan burnu yüzün oranlarına uyumsuz bir şekilde kaldırmaya dikkat ediyoruz diye devam etti kalkık veya mandalla sıkılmış gibi duran bunlardan insanların hoşlanmadığını bildiren Dr Emre İlhan:

burun2_1

Sadece burun ameliyatında değil yüzün profilim dengesinin önemli olduğunu da bildirdi

Yüzümüzde uygun olarak doğal olan burunlar tasarlanarak yüz oranları profil dengesi de öne çıkıyor. Çene alın burun uyumu dikkate alınarak ameliyat öncesi tasarlanarak çeneni ve anla uyumlu olması için dikkat ediliyor. Çene ve elmacık kemikleri çok küçük dokunuşlarla burun yüz ile dengesi sağlanıyor.

Burun sadece estetik bir obje değil

Rahat nefes alabilen sağlıklı bir burun son yıllarda ameliyatı isteyen kişilerin önemsediği faktörlerden bir tanesidir. İnsanlar kaliteli sağlıklı bir yaşam için rahat nefes alabilecek burunları tercih ediyorlar.

burun6_2

Kişiye özel burun estetiği

Geçtiğimiz dönemlerde tek tip bunlarla dikkat çeken insanlar ameliyat öncesi daha çok vakit ayırarak kişisel isteklerine gerekli olduğu çerçevesinde ameliyat planı ekleniyor.

Doğaçlama burun estetiği yapılmıyor

Her hafta bilgisayarda simülasyon programı ile sonuçları kapsama şeklinde anlatılarak görsel olan ameliyat planlaması interaktif olarak görüntüleniyor. Kağıt üzerinde projelendirilip ameliyatta bu plana sadık kalınıp yapılıyor bu işin şans faktörünü minimuma indirerek hasta memnuniyetini artırıyor.

Deriye uygun teknik seçimi önemli

Şimdiki dönemde burun ameliyatlarındaki en önemli gelişmelerden bir tanesi olan deri tipinin ameliyat öncesi belirlenerek teknik seçim buna göre yapılıyor. Hem ince derili hastalarda hem de kalın derili hastalarda daha iyi sonuçlar alınarak sorunsuz bir şekilde ameliyatlar sonucu ulaştırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu