Kişisel Bakım

Cilt Yaşlanmasının Nedenleri

Cilt Yaşlanmasının Nedenleri

Cilt sağlığını ve şeklini etkileyen birçok faktör, kırışıklıklar ve erken yaşlanma görünümünü neden ya da epidermi denir, bu faktörler nelerdir ve nasıl önlenebilir?

İç faktörler ve dış faktörler yaşlanma cildin nedenlerini Bölünmüş. Şimdi gelin hep birlikte cilt yaşlanması neden olur bunları inceleyelim.

İlk olarak, cilt yaşlanmasına neden olan iç faktörler:

  • Genetik nedenler.
  • Duygusal bozukluklar.
  • Psikolojik baskı.
  • Diğer faktörler, hücreler ve dokuların büyüme ve gelişmenin doğal bir uzantısı hormonal ve mekanik ve kimyasal.

İkincisi, cilt yaşlanmasına neden olan dış faktörler:

  • Özellikle öğleden sonraları güneş ışığı ultraviyole radyasyona maruz kalmak.
  • Rüzgar ve çevre kirliliğine maruz kalmak.
  • Tozlar ve kozmetik sık kullanımı, kötü olanlardan özellikle ve türleri.
  • Sigara.

Deri yaşlanma belirtileri:

Cilt yaşlanma gülümsediğimiz zaman ağız çevresinde ve gözlerde kırışıklıkların veya kıvrımların görünümü, ya da gülmek ya da kaşlarını ve bu aşamada, kuru cilt, cilt esnek kaybı izleyen, yüz ve boyun kalanı yayılır bu kırışıklıkların en önemli belirtilerindendir.

Cilt yaşlanmasının tedavisi:

Önleme her zaman tedaviden daha iyidir, ve, duyguları ve duygusal bozuklukları psikolojik şiddetli kaçınarak ciltte yaşlanma başlangıcını geciktirebilir tutabilir sakin psikolojik iç ve dış yanı sıra, özellikle öğleden sonra güneş, ve güneşten koruyucu kremlerin kullanımı ve maruz kalmamanızı tavsiye ederiz maruz kalmamasını önlemek için rüzgar, mümkün olduğunca, ve sigarayı bırakmak, kozmetik aşırı kullanımını önlemek toz ve çevre kirliliği, kaçınmak ve cilt için yararlı taze sebze ve meyve yiyin.

Mevcut tıbbi tedaviler için olduğu gibi, tıbbi ve kozmetik kimyager Kaltqhir tedavisi, yüz germe, ya da bir uzman doktor gözetimi altında her hangi bir lazer cilt tedavisi, kullanma yöntemleri çare olabilir.

Cilt yaşlanması, belirtileri ve tedavi nedenlerini bilmek lazım ki sonra, cildinize zararlı şeyleri önlemek için deneyin ve lekeden arınmış sağlıklı bir cilt keyfini çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu