Kişisel Bakım

Parfüm almadan önce bilmeniz gerekenler

Parfüm almadan önce bilmeniz gerekenler

Kadınlive kadın ekibi olarak siz değerli okurlarımız için parfüm satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli önerilerimiz olacak. Parfüm seçiminde dikkat etmemiz gereken önerilerimiz şunlardır:

Seçim yaparken öncelikle sevdiğiniz kokulara yakın tercihlerde bulunun.

Parfüm alırken nelere dikkat edilmelidir?

Taze ve ferah kokular;

Günlük hayatımızda daha ferah hissetmek istiyorsanız al kokulardan hoşlanmıyorsunuz anlamına gelir. Hafif kokuları tercih etmenizin sebebi kendinizi daha temiz hissetmek istemeniz de olabilir. Pudra ve sabun kokuları sizin için çok iyi olacaktır.

Çiçeksi kokular;

Kadınların vazgeçilmezi olan çiçekçi kokular parfümlerde de vazgeçilmez bir hal almıştır. Hafif çiçek kokusu olduğu kadar ağır çiçek kokuları da vardır kullanmış olduğunuz parfüm istediğiniz çiçek kokusunu yansıtmayabilir ve teninizde başka bir koku ortaya çıkarabilir. Önemli olan çiçek kokulu parfüm alırken hangi çiçeğin daha yoğun olduğunu bilmenizdir.

Meyveli kokular;

Şekerli kokuları seven bayanlar ise meyve aromalı tonları daha çok tercih ediyor. Çeşit çok olduğundan birçok bayanın tercihi meyveli kokulara yöneliyor. Bu tarz kokuyu tercih etmek istiyorsanız daha ferah olması için portakal veya mandalina aromalı parfüm kokularını tercih edebilirsiniz. Daha yoğun olmasını istiyorsanız da çilek ve böğürtlen kokusu sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Baharatlı kokular;

Dikkat çekmek isteyen bayanlar ise baharatlı kokular yöneliyorlar. Fakat bu kokuyu kullanırken fazla kaçırmamanız gerekiyor. Bu nedenle kullandığımız baharatlı parfümü fazla kullanmanız daha ağır bir koku ortaya çıkaracaktır buda etrafınızdaki insanları kötü yönde etkileyecektir.

Parfüm şişesine dikkat edin;

En önemli olan husus parfüm şifresidir. Parfümün kokusu kadar şişenin çekiciliği de satın alırken daha çok hoşumuza gider. Aynı kokulara sahip parfümlerden şişesi daha güzel olanı tercih edersiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir hususta şişenin rahatlıkla kullanılabilir olabilmesi. Çok büyük ya da zor taşınan parfüm seçmenin çantanızda taşımanız açısından size zorluk yaratabilir.

Birisi üzerinde denemediğiniz kokuyu almayın;

Başkasında beğendiğiniz koku sizde farklı bir etki yaratacağından kendi üzerinizde denemeden almayın. Parfüm önerileriniz Öncelikle cildinizde deneyin ve sonra satın alın. Parfümler birkaç saat sonra değişik etki yaratabilir. Bu nedenle parfümü ilk çıktığımız kokuyu aldanmayın ve birkaç saat sonra parfüm kokusunu kontrol ettiğinizde hoşunuza giderse parfüm seçiminizi yapın.

Diğer parfüm ürünlerini de inceleyin;

Parfüm kokuları sürekli kullandığınız takdirde sizinle bağdaşmış olacaktır ve başka insanlar bu kokuyu aldığında ilk olarak siz hatırlayacak. Bu durum her ne kadar güzel gelse de bazen sıkıcı bir hal alabilir. Değişiklik yapmak istediğiniz dönemlerde parfüm kokunuzu değiştirin en yeni parfümler tercih edin eski korkumuzdan vazgeçemiyorsanız vücut spreyi ve krem gibi yan ürünlerini de kullanabilirsiniz. Ürünün kokusu aynı olsa da burnunuza daha hafif gelecek ve kendinizi daha ferah hissedeceksiniz.

Parfüm sıkacağınız bölgeleri bilin;

Parfüm kokusuna dikkat etmeniz gerektiği kadar yapmanız gereken bölgede dikkat etmelisiniz. Kendinize en çok yakıştırdığınız parfümü aldıysanız sıra bu parfümü en iyi şekilde taşıyabilmekte. Parfümünüzü sıkarken çok fazla abartmayın vücudumuzdaki bazı noktalara sıkmanız kokunun gün boyu üzerinizde kalması anlamına gelir. Kullanmamız gereken en uygun yer kulak arkası el bileklerinin iç tarafı ve diz kapaklarının arka kısmıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu