Kombinler

Beli İnce Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Belinizin ince görünmesini istiyorsanız, düzgün giyinmeyi öğrenmelisiniz. Modanın en güzel tarafı ise giydiğiniz kıyafetlerin vücudunuza şekil verebiliyor olmasıdır. Eğer beliniz kalınsa bazı giyim tüyoları ile belinizi olduğundan daha ince ve zarif gösterebilirsiniz.

Belinizi olduğundan daha ince gösterebilmeniz için iki yolu izleyebilirsiniz. Ya tüm gözleri belinizden uzaklaştıracaksınız veya belinizi daha ince gösteren giyim parçaları giymeye özen göstereceksiniz.

Belinizi ince gösteren giyim tüyolarını sizlerle paylaşıyoruz

  1. Gömlekle ve kalem etek kombini sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.
  2. Uzun etek giymeyi tercih ediyorsanız, mutlaka topuklu ayakkabı seçin.
  3. Pantolon giydiğinizde belinizi vurgulamak için kemerlerden istifade edebilirsiniz.
  4. Yüksel bel pantolon veya etekler belinizi ince göstermek için en iyi giyim parçalarındandır.

Yüksek Bel Giyim Parçaları

Bel hattınızı ince gösterebilmek için gardıroplarda daha çok yüksek bel giyim parçalarına yer açmalısınız. Yüksek bel etek, pantolon vb. parçalar bel bölgenizi daha zarif ve ince gösterir ve göz yanılmasıyla belinizi olduğundan daha ince görünmesini sağlar. Yüksek belli kumaş parçalarını ve jean pantolonları gardıroplara ekleyebilirsiniz. Belinizi daha da ince ve zarif olduğunu vurgulamak içinde yüksel bel giyim parçalarınızı topuklu ayakkabılarla kombin yaparak tamamlayabilirsiniz.

Jessica alba yüksek bel pantolon

Peplum Giyim Parçaları

Kum saati gibi giyim parçaları ile vücudunuz şekil kazandırabilirsiniz. Kum saati vücut formuna kavuşmak için aşağıya doğru genişleyen etekler, üstler giyinebilir ve bu parçalar sizi çabasız olarak kum saati görünümü verecek önemli parçalar hiç kuşkusuz ki peplum giyim parçalarıdır. Böyle eteklerle stiletto ayakkabı giymeniz etkisini daha çok artıracaktır. Ayrıca peplum üstleri jean pantolonlarla veya farklı bir çok parçayla kombin yaparak elegant duruş sergileyebilirsiniz.

Peplum giyim parçaları

A Kesim Etek ve Elbiseler

Peplum konusundan bahsetmişken şunu da belirtelim ki, önemli olan kum saati şekline girebilmektir. A kesim etek ve elbise modelleri’de bu konuda yardımcı olabilecek giyim parçaları arasında olduğunu söyleyelim. A kesim tarzı etek modellerini vücudunuza oturacak üstlerle giyinmeyi tercih edin. Kusursuz güzelliğinize zamansız şıklık ve etkisi artırabilmek içinde stiletto ayakkabılarınızı da giyinmeyi unutmayın. Önemli bir konuya değinmek gerekirse, etek boyu ile bel kalınlığı orantılı olmasına dikkat edin. Çünkü kısa etek, bel kalınlığına vurgu yapabilir. En garantili yol ise diz hizası veya diz altındaki etek boylarını tercih etmenizdir.

A kesim etekler

Kemer Takın

Belinizi ince gösterebilmeniz için kemer takabilirsiniz. Doğru kemer seçimleriyle belinizi olduğundan daha ince ve zarif göstermek mümkün. Korse tarzı kemerleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ama kemer kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Belinize taktığınız kemerler koyu tonlarda ve giydiğiniz kıyafetlerle aynı renk tonlarında olmasına dikkat etmelisiniz. Peplum görüntüsü yaratan ve sizi zarif gösteren deri kemerlerden bulabilirseniz mutlaka gardıroplarına ekleyin. İnce kemerde kullanabilirsiniz yalnız elbiselerinizle aynı renk ve uyumlu olmasına özen gösterin. Ayrıca kemerleri tercih ederken gösterişli, ihtişamlı toka, süs, taş işlemeli gibi kemerlerden uzak durun. Sade ve şık kemerleri tercih edin.

Kalın korse kemer

Panel Elbiseler Tercih Edin

Moda dünyası, her daim genişleyerek ilerliyor, kimi zaman yeni trendler, kimi zaman geçmişten günümüze gelen giyim koleksiyonları ile karşımıza çıkıyor. Hiç kuşkusuz ki modanın bizlere verdiği en güzel hediyelerden biriside panel elbiselerdir. Belin iki yanına illüzyon etkisi veren ve kum saati şekil algısı yaratan elbiseleri gardıroplara eklemeniz akıllıca olacaktır.

Panel elbise

Nude Renk Ayakkabıları Tercih Edin

Ten renginize uygun nude tarzı ayakkabıları tercih etmeniz, belinizin daha ince görünmesine yardımcı olacaktır. Aslıda, aynı renkte ayakkabı ve çorap olarak da tercih edebiliriz. Siyah renkte ayakkabı tercih ettiğimizde siyah çorap ve pantolon gibi, giyinmeliyiz. Bu durumda görüntümüzü kesintiye uğratmamış oluruz. Eğer ayakkabı tercihiniz sivri burundan yana kullanırsanız etkisini ikiye katlamış olursunuz.

Miranda Kerr ayakkabı

‘Üst’ Tarafa Dikkat Çekin

Tüm gözleri belinizden uzaklaştırmanın en çabasız hali ise, statement tarzı takılardan faydalanabilirsiniz. Büyük kolyeler, küpeler, fularlar gibi takılar kullanarak gözleri boynunuza çekebilirsiniz.

Statement kolyeler

Bir önceki yazımız olan Pelerin Ceket Modelleri 2016 başlıklı yazımız da sezonun en trend pelerin ceketleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu