Makyaj

Saç rengine göre allık seçimi

Saç rengine göre allık nasıl seçilir?

Seçmiş olduğunuz allık sizi göründüğünüzden daha yaşlı veya daha genç gösterebilir. Allık kullanırsanız elmacık kemikleriniz kabarık olduğu gibi yüzünüzün de canlı kalmasını sağlar. Ya saç renginize göre allık seçiminizi nasıl tercih etmeli, hangi allığı kullanmalısınız?

Türkiye’de ki ünlü makyaj ustaları arasında yer alan Serdar Başar allık seçiminde saç rengi ve deri renginin çok önemli olduğunu ifade etmektedir. Kadinlive.com Kadın ekibi sizler için saç rengine göre allık seçim yöntemlerini sıraladı:

Saç rengine göre allık seçimi

Allığın her tonu herkes de hoş durmuyor. Bunun için cilt ve saç renginize göre allık seçimi yapmanız gerekmektedir. Allığı nerede kullanacağınızda çok önemlidir. Eğer gece makyajı yapacaksanız içinde parıltı olmasına da dikkat edin. Günlük süreçte kullanacağınız bir allık alıyorsanız seçimlerinizi daha doğal ve mat renklerden yana kullanın.

Sarışın ve açık derili kişilerin allık tercihleri

Cilt rengi beyaza yakın, saç rengi de sarışın veya kestane ise pembe tonu allıklar güzel bir seçimdir. Bu renk tonlarında ki kişiler hafif pırıltı pembe ya da yumuşak pembe kullanarak güzelliklerini ortaya çıkarabilirler.

Karabuğdayı kadınlar: açık kahverengi, kumral saçlı kadınların allık tercihleri

Buğday tenli kadınlar şeftali tonu allık tercih edebilirler. Saç renginiz kestane veya açık kahverengiyse şeftali rengini hayatınızda hep barındırabilirsiniz.

Siyah saçlı, esmer, koyu bayanların allık seçimleri

Esmerler allık tercihinde leylak rengini tercih edebilirler. Leylak rengi allıklar esmer kadınların elmacık kemiklerini daha iyi ortay çıkarmaktadır. Saç renginiz siyah veya koyu kahverengiyse bordo tonları tercihleriniz arasında yer alabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu