Makyaj

Siyah Elbise İçin Makyaj

Siyah elbise için makyaj önerileri

Siyah takviyeleri zarafet dolu elbiseler, ama biraz hantal ve siyah elbise için doğru makyaj seçimi bazen zor bir görev olsa da. Size siyah elbiseye uygun makyaj yolunu sunmaya çalışacağız.

Siyah renk tonu her bayanda harika bir görünüm verirken sizi son derece çekici ve zayıf görünmesine yardımcı oluyor. Siyah elbise ile akşam yemeğine, özel davetlere kadar her yerde rahatlıkla giyebileceğiniz muhteşem bir elbise rengi olduğu söylemeden geçemeyeceğiz. Tabi ki bu elbiseye en uygun doğru makyaj stilini biliyor olmanız da elbiseye ayrı bir hava katarak güzelliğinizi öne çıkaracaktır.

Eğer siyah renk elbise ya da abiye giymeyi düşünüyorsanız, elbiseye artı bir değer katarak güzelliğinizle sizi gören herkesin başını döndüreceğiniz makyaj stilini seçebilirsiniz. Siyah elbise ile makyaj yapmak son derece kolay olmasına rağmen herkes yanlış makyaj uygulamaları yapabiliyor.

Siyah elbiseye uygun makyaj stilleri

Siyah renk elbiselere uyum sağlayan makyaj stilini 3 farklı çözüm yolu var, makyajda önemli olan nokta ise gözler dolayısı ile göz makyajı burada anahtardır:

  • Dumanlı göz makyajları
  • Gri göz makyajı
  • Kahverengi göz makyajı

Yukarıda sıralamış olduğumuz makyaj stilleri, siyah elbiseler için son derece uygun makyajdır. Bu makyaj tarzlarından herhangi birisini seçerseniz çok güzel görüneceksiniz.

Siyah elbise ile kullanılabilecek ruj renkleri

  • Sımsıcak bir bakış için kırmızı ruj seçebilir ve göz makyajını dumanlı makyaj tercih edebilirsiniz.
  • Kırmızı ya da mercan renk tonlarında ruj tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak’da kahverengi göz makyajıyla tamamlayabilirsiniz.
  • Masum ve çocuksu bakışlar sergilemek isterseniz, pembe ya da bordo renklerde rujlar tercih edebilirsiniz.
  • Siyah elbise ile kırmızı ruj favoridir fakat daha dolgun dudaklar için dolgun bir renkle vurgulama yapabilirsiniz.

Siyah elbise için makyaj resimli anlatım

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu