Saç Bakımı

Beyaz Saçlardan Kurtulmak İçin Doğal Araçlar

Kadınların en büyük korkularından biri de saçlarının beyazlaması. Saç stres, genetik modifikasyon edilmiş gıdalar, çevre kirliliği, kimyasal maddelerin hayatımıza etkisi ve genetik nedenlerle erken yaşlarda ağarıp, (beyazlaşa) biliyor. Sizin de henüz 30 yaşınız olmadan saçınız ağarmışsa, beyazlamışsa, bazı önlemler almalısınız.

Saçlar siyah renkli pigmentin üretiminin azalması ve tamamen durması sonucu ağarır. Ancak saçlarınızı önceki rengine döndürmek mümkündür. Bunun için kimyasal boyalara değil, bitkisel doğal araçlara müracaat ederseniz, sizin için daha faydalı olur.

Kadinlive.com saçlarınıza önceki rengini ve güzelliğini döndürecek birkaç yöntemi sizler için anlatıyor inceleyin.

Zencefil
Rendelenmiş taze zencefil ile 1 kaşık balı karıştırın. Bu karışımı her gün saçlarınızın dibine sürün. 15 dakika bıraktıktan sonra ılık su ile saçları yıkayın. Bu saçınızın beyazlaşmasını önleyecek.

Hindistan cevizi yağı (kakos yağı)
Çeşitli cilt problemlerinin çözümünde mucizevi etkisi olan kakos yağı saçların ağarmasının önlemeye de yardımcı olur.
Saçlarınızın ağarmasını istemiyorsanız, limon suyu ile hindistan cevizi yağını karıştırıp saç diplerine sürün. Masaj yaparak karışımı cilde yedirin. Bu, hem de saçların daha sağlıklı ve parıltılı olmasına neden olacaktır.

Köri bitkisi
Köri (Hindistan’da yetişen bitki türü) yapraklarını kakos yağı ile karıştırıp rengi kararıncaya kadar kaynatın. Bu karışım saç dökülmesi ve beyazlaması sorunlarını gidermek için kullanabilirsiniz. Her gün bu karışımı saç diplerine çekip masaj yapın.

Çay
Koyu demlenmiş 1 bardak çaya 1 kaşık tuz ilave edip karıştırın. Bunu saç diplerinize çekip masaj yapın. 1 saat bıraktıktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Beyaz saçlardan kurtulmak istiyorsanız, bunu haftada 3 kez uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu