Saç Bakımı

‘İnce telli saçlara’ nasıl bakım yapılır?

İnce telli saçlarda, kabarma problemi ile karşılaşılmadığından dolayı, kalın saçlı saçlara sahip olan kadınlar, ince saçlara imrenmektedir; fakat ince telli saçların bakımı ve bayanlar için önemli bir konu olan saçın hacim alma olayı oldukça zordur.

İnce telli saçlar kalın telli saçlara göre daha az saç köküne sahiptir ve koparak dökülme ve kökten dökülme ince telli saçlarda sık sık görülür.

ince telli saç bakımı nasıl yapılır 1

“İNCE TELLİ SAÇLARIN ŞEKİLLENDİRİLMESİ”

İnce telli saçların şekil alması kolay değildir. Uzun uğraşlar sonrası aldığı şekli sıcak havada hemen salabilir. Bu neden ile ince telli saçlara sahip olan kadınlar da ince telli saçları pek sevmezler; ancak ince telli saçların avantajları da azımsanamayacak haldedir.

Bu saçlar, çoğu zaman yumuşacıktır, taranması kolaydır, Saçlar örüldüğünde incecik ve kibar bir görüntüsü olur. Saçınızı topladığınızda da hoş kibar bir görüntü oluşumunu sağlar. Aslında saçlarda insana benzer. Nazik insanlar gibi, ince telli da narindir. Kırılmaya ve kopmaya eğilimlidir bakım ister. Saçların istemiş olduğu özeni onlara gösterirseniz, alacağınız sonuçlar da mükemmel olacaktır.

ince telli saç bakımı nasıl yapılır 2

“İNCE TELLİ SAÇLARA DOĞAL BAKIM” 

İnce telli saçlar için, yumurta ile yapılacak protein tedavisi oldukça yararlı olacaktır. Protein saçların köklerine tutunup kırılmasını ve kopmasını önler. Yumurta maskesinin yapımı için; İki yumurtayı bir kap içinde çırpıp ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin.

Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin ve durulayın bu formülü uyguladıktan sonra saçlarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Diğer bir formül ise; Defne yağı, Hint yağı, Lavanta yağı, Zeytinyağı ve Mayadan oluşmaktadır. Bu maskenin yapımı için yalnızca, eşit oranda olacak şekilde tüm malzemeleri karıştırmak ve saçınıza uygulamak gereklidir. Dikkat edilmesi gereken ise; tüm saçlarda zararlı olan, uzun süreli yap uygulaması, ince telli saçlar için çok daha zararlıdır. Yağ uygulamasında, yağı saçlarınızda uzun süreli bekletirseniz ya da uygulama sıklığını azaltırsanız, saçlarınızın fazla ile döküldüğünü görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu