Saç Bakımı

Saç uzatan hardal maskesi

Saçımızdan ister sağlıklı olsun, ister bozuk, uzama süresi bizleri hiçbir zaman tatmin etmez. Ama yüzyıllardır adi süreci hızlandırmak için kullanılan bitkiler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi istediğimizielde etmemize de yardımcı oluyor. Düzleştirici, maşa ve fön bize güzellik verse de, sonrasında bıraktığı izler oldukça büyüktür. Hatta bazen öyle hale kalır, saçımızı mecburen kestiriyor. Uzun saç sevenler için ise bu büyük bir soruna dönüşür. Ama artık hardal maskesiyle bu süreyi kısaltmak çok kolay olacak. Dünyada da gitgide yayılan hardal maskesinin kullanımı şöyledir.

Gereken malzemeler:

– 2 yemek kaşığı toz hardal
– 1 yemek kaşığı şeker
– 1 yumurta sarısı
– 60 ml sıcak su
– 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hardallı saç maskesini hazırlama kuralı:

2 yemek kaşığı toz hardalı, 1 yemek kaşığı şekerle, 1 yumurta sarısını kapta karıştırın. Üzerine 60 mlsu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ve bu karışımı saç fırçası yardımıyla saçınızın diplerine yedirin. Maskeyi sadece saç diplerine uygulayın, daha sonra da maşanın yardımı ile saçınızı toplayın ve iyice streçleyin.

40 dakika bekleyip sıcak suyla saçınızı yıkayın. Maskeyi haftada sadece 1 kez yapabilirsiniz. Devamı olarak ise 14 hafta uygulayabilirsiniz.

Uyarı: Maskeyi kullanınca baş deriniz de yanma gibi bir his olacaktır. Sizde heyecanlanmayın, bu durum normaldir, çünkü hardal tozu başımızda dolaşım yapan kanı canlandırır. Böylece kısa zaman içinde saçlarda uzamaya başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu