Ayakkabı Modelleri

Vücut yapınıza uygun ayakkabı modelini bulun!

Topuklu ayakkabı tüm hanımlara çekicilik armağan etmeye kadirdir. Ancak her topuklu ayakkabı sizin olduğunuzdan daha güzel ve zarif görünmenize yardım etmiyor. Çünkü ideal sonucu bu ayakkabı modellerini vücut tipinize uygun seçtiğinizde elde ediyorsunuz.

Her kadının vücut yapısı farklıdır. Ayakkabı seçimi yaparken vücut yapımızı da dikkate almalıyız. Tıpkı giysilerde olduğu gibi, ayakkabı tercihlerinde de size en uygun olanları bularak daha akıllıca ve zarif görünebilirsiniz. Vücut tipine uygun ayakkabı seçme yöntemlerini sizler için kadınlive kadın ekibi olarak inceledik.

Ayaklarınız uzun değilse, ayak bileğinden bağlanan ayakkabı modellerinin size uygun olmadığını bilmelisiniz.

ayakkabi-secimi-1

Ayrıca T biçiminde bağlanan ayakkabı modellerinden de uzak durmalısınız. Çünkü bu ayakkabılar ayakların daha kısa ve şişman görünmesine neden olur.

Ayakları kısa olanlar için en ideal ayakkabı modelleri parmakları açıkta koyanlar. Bej tonları olan topuklu ayakkabılar da ayakları kısa olanların yardımına yetişir. Sadece baş parmağın açıkta kaldığı modelleri de seçebilirsiniz. Sivri burun ayakkabılar da illüzyon yaratarak ayaklarınızı daha ince ve uzun gösterir.

Ayak bilekleri kalın olan kadınlar da iplerle bağlanan modelleri almamalıdırlar. Ayrıca, kısa botlar ve baldır hizasında biten ayakkabılar da bu hanımlara uygun değildir.

Kısa topuklu ayakkabılar ve Platformdan modeller sizin için daha uygun olabilir. Ancak bu modelleri de ona uygun pantolonlarla kombin etmek önemlidir.

Parmakların göründüğü ayakkabı modelleri neredeyse tüm vücut tiplerine uygundur. Çünkü tüm hanımları uzun ve zarif gösterir.

Eğer pençeleriniz geniş, parmaklarınız büyük ve uzunsa, sivri burunlu ayakkabı modelleri size işkence verebilir. Bu nedenle zor da olsa topuklu ayakkabılardan vazgeçin. Çok özel davetler hariç altı düz ayakkabılar giyin. Ayaklarınız uzun, pençeleriniz genişse, T biçiminde bağlanan ayakkabı modellerini tercih edin.

Bu tip iplerle bağlanan ayakkabıların ön kısmı daha geniş olduğu için daha rahat hareket edeceksiniz. Ayrıca yuvarlak burunlu ayakkabı modelleri de size uygundur.

Küçük kemikli, kısa boylu hanımlara platform ayakkabılar yakışmıyor. Çünkü ayakkabılar bu kadınların kendilerinden daha büyük görünür. Bu ise hiç de iyi bir izlenim vermiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu