Diyet Listesi

Bu yiyeceklerle zayıflayın!

Zayıflatan yiyecekler

Kilo vermek için aradığınız her şeyi pazarda bulabilirsiniz. 15 adet yiyecek metabolizmanızı hızlandırarak belinizi de son derece incelenecektir. Hiç olmadığınız kadar kendinize güzel hissedebilir vücudumuzun yağ yakmak en mekanizmasını da fasulye yiyerek harekete geçirebilirsiniz. Lif oranı yüksek olduğu için sizleri tok tutarak sindirim boşaltım sistemini de kaloride vücudunuza hızlı bir şekilde atmanıza yardımcı olur.

Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran kan şekerini düzenleyen harika yiyeceğin gaz yapmasından çekinmenize de kesinlikle gerek yoktur.

Fasulyenin içeriğinde bulunan ve sindirmesi zor olan azot yüklü tanecikler vücutta gaz üretmesini artırmaktadır. Fakat düzenli bir şekilde tüketildiğinde azot sindiren faydalı bakterilerle vücuda alarak gaz sıkıntı olmaktan çıkacaktır.

Günde 1 çay bardağı dolusu çam fıstığı yiyerek açlığınızı yatıştırabilirsiniz. Çam fıstığının içinde bulunan pinolenik asit beyne tokluk hissi vermede yardımcı olmaktadır.

Yapılan araştırmalarda günlük beslenme programınızı çam fıstığını dahil ederseniz yüzde 36 oranında daha az acıktıkları gözlemlenmiştir.

Gece yatmadan önce içtiğimiz bir fincan rezene çayı sabahtan ciddi şekilde açlık krizini önlemeye yeterli olacaktır.

Rezenenin önemli özelliklerinden bir tanesi ferahlatıcı olmasıdır. Dilimizdeki tabakayı tazeleyerek iştahınızın kontrol altına alınmasını sağlar.

Aktarlarda ulaşabileceğinizi rezene sindirimini hızlandırarak bağırsaklardaki besin emilimini artmasını sağlayacaktır. Yoğun aramalı olan rezeneyi yağ alımını azaltmak için içeriğinde neredeyse hiç ya bulunmayan ve hindi eti gibi yüksek protein içeren ek düşük yağ içeren menülere dahil edildiğinde sağlıklı bir öğün olarak yiyebilirsiniz.

Bu yiyeceklerle zayıflayın!

Ana yemek öncesi atıştırmalıklar Arasında son derece güzel yer kaplayacak olan pektin adı verilen lifler sayesinde de yemek sonrası kan şekerini ve kalori miktarında azaltmaktadır. Karaciğerinizin yağ depolamasını engelleyerek gün içinde atıştırmalık olarak elma tüketerek kan şekerinin yükselmesi sonucu açlık krizinden de önüne geçmiş olursunuz.

Alışverişleriniz de doymamış yağlar da doldurarak kuru yemiş zeytinyağı yağlı tohumlar enerjinizi muhafaza etmeniz için sağlıklı kaynaklar olacaktır.

Yeşilçay avokado tam Tahıllar bibere araması veren etken madde kapsaisin kendinizi Zinde hissetmenizi yardımcı olacaktır. Yemek esnasında iştahınızı ne yapmasını engelleyerek metabolizmanızı hızlı çalıştırmaktadır. Acı biber için tükettiğinizde pul biber ya da acı sos olarak da ekleyerek lezzetli yağ yakıcı tatlılar elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sirke karbonhidrat emilimini yavaşlatır. Şekerinizin ani değişiminde önüne geçerek mide-bağırsak iletimini yavaşlatır uzun süre tok kalmanızı sağlayarak makarna salata yemeklerini ekleyerek yağ yakıcı ürünler hazırlamanız da mümkündür.

Besinlerin emilimini yavaşlatır ve uzun süre Tok kalmanızı sağlar sütlü tatlılarını da daha kahve etkileyerek yemeklerinize de biraz tarçın takviyesi yapıp sağlıklı menüler hazırlama imkanı sağlayabilirsiniz.

Zayıflamak-1

Çıta tohumu içinde bulundurduğu çözünebilir lifler sayesinde top tutmanıza yardımcı olacaktır. Yağ emilimini en aza indirgeyen ve bir dilim limon tohumu ile buzda dolu büyük bir bardağa ekleyerek Soğuk içme suyuna katabilirsiniz.

Susuzluğunuzu gidererek metabolizmanızı hızlandırır öğün aralarında tok hissetmek için yeşil çay tüketmenizi size de tavsiye ediyoruz hormonların salgılanmasını da hızlandıracak bir içecektir.

Her gün tükettiğiniz Yeşilçay uzun vadede yağ depolanmasını azaltacaktır. İştahınızı düzelterek açlık krizlerini de engelleyecektir. Omega 3 bakımından zengin olan Vücudunuzun yağ depolama yeteneğini de kutlayacaktır.

Magnezyum protein açısından zengin olan açlık krizinin önüne geçen kas kütlenizi güçlendiren bakliyatlar uzun süre Tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Bir fincan kırmızı mercimek günlük Lig kaynağınızı karşılayarak sizlerin top kalmasına yardımcı olacaktır.

Yapılan araştırmalara göre düşük yağlı diyetler uygun kadınların yüksek oranda su içeren meyveler tükettiklerinde tüketmeyenlere göre yüzde 33 daha fazla kilo vermiştir. Karpuz antioksidanların anası olup ağacı vitaminleri açısından da zengindir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu