Diyet Listesi

Hızlı yağ yakmanın 10 yolu

Hızlı yağ yakmanın 10 yolu

Vücuttaki yağları hızlı bir şekilde yakmak her kilolu insanın ortak sorunlarından birisidir. Fakat hayalinizdeki ideal kilo ve yağ oranına düşmeniz biraz sabır ve azim isteyen bir iş olduğunu unutmayın. Kurallar çerçevesinde hızlı yağ yakıcı yöntemleri de kullanarak hayal ettiğiniz ideal kilo ve vücut yapısına ulaşabilirsiniz.

Kadınlive editörleri olarak madde madde sıraladığımız hızlı yağ yakma püf noktalarını bu yazımız da inceleyebilirsiniz. Eğer sizlerde kısa sürede yağ yakmak istiyorsanız, sizin hedefinizdeki kiloya ve yağ oranına düşürecek 10 farklı hızlı yağ yakma önerilerine göz atmanız da fayda var.

Hızlı yağ yakmanın yolları

01. Hızlı yağ yakmak için koşun

Koşun. Bedenimiz koşu yaptığımız takdirde yağ yakar. Koşuyu bıraksanız bile bedeliniz yağ yakmaya devam eder. Haftanın Ortalama olarak 4 saatini koşarak geçirenler konuşmadıkları zamanda daha fazla kalori yakmaya devam etmektedirler. Egzersiz planınızın yarısından itibaren yüzde 23 oranında daha fazla kalori yakmanız mümkündür.

02. Ağırlıklar kullanın

Ağırlıkları yavaş kaldırın. Yüksek oranında kamp yapmak istiyorsanız daha hızlı çalışan metabolizmaya sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Eğer bünyenizde yağ yakmayı hızlandırmak isterseniz kaslarınızı güçlendirme egzersiz yapmanız gerekmektedir. Ağırlık çalışırken normal tempodan daha yavaş olarak kaldırmanız kaslarınızı ortalamaya göre yüzde 50 daha fazla gücünün artmasına sebep olur.

03. Protein tüketin

Daha fazla protein tüketimi dünya çapında yapılan araştırmalara göre eğer ki protein içeri.r Örneğin kahvaltıda ya da öğlen yemeğinden sonra vücudunuz daha yüksek miktarda yağ yakar yağ yakmanın bir farklı formülü de yeşil çay içmek bir kahve içmek de yağ yakmayı hızlandırır.

04. Tükettiğiniz kalori önemli

1200 kalorinin üstünde kalın Her insan vücudu yapılan araştırmalara göre ortalama 1200 kalorinin altında beslenirse açlık hissedebilir. Eğer diyet yapıyorsanız günlük ortalama olarak aldığınız besinleri 250 kaloriden daha fazla azaltmanız gerekmektedir. Daha fazla azaltma yaparsanız metabolizmanız yavaşlayacak olup bu sebeple de yağ yakımını son derece az bir hale dönüşecektir.

05. Yağ yakıcı besinler tüketin

Yağ yakan besinler birçok besinin bünyemizde yağ yakmanıza yardımcı olur baharatlı yiyerek yiyecekler yiyerek daha fazla yağ yakabilirsiniz. Tam tahıllı gıdalar yoğurt badem greyfurt gibi müsli çeşitleriyle yemeklerinizi ve kahvaltılarınızı renklendirebilirsiniz bu da metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanın daha fazla olacağı anlamına gelmektedir.

06. Alkol kullanmayın

Alkol almadan önce iyice düşünün. Eğer ki kilo vermek istiyorsanız yağ yakımını hızlandırmanın gerekmektedir. Bunu da önlemek için alkol almaktan kaçınmalısınız.

07. Süt tüketin

Süt için diyet programında egzersizi asla ihmal etmeyin ağırlık kaldırma çalışıyorsanız yağsız süt içerek diğer insanlara göre iki kat daha fazla yağ yakma imkânına sahip olabilirsiniz.

08. Akşam yemeklerini az tüketin

Akşam yemeğini azaltın bilindiği üzere gece vücudumuz dinlendiği için metabolizmada yavaşlayacaktır. Yatmadan önce kesinlikle ağır yiyecekler tüketmekten uzak dur Televizyon karşısında geçirdiğimiz zamanları da daha kısıtlı bir hale getirmelisiniz.

09. Sabah egzersizleri uygulayın

Egzersizi sabah yapın. Uykudan sonra yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmak için egzersizlerinizi sabah yapmaya Özen gösterin sabah yaptığınız egzersizler yağ yakmaya başladınız için son derece faydalı bir hal alacaktır.

10. Kıyafetlerinize önem verin

Kıyafetiniz önemli spor yaparken üzerinize ağır bir iyilik girdiğiniz takdirde vücudunun yüzde on daha fazla kalori yakacaktır. Sizlerde kıyafetlerinize dikkat ederek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu