Diyet Listesi

10 dakika’da 100 kalori yakmanın yolları

Aşırı kilo sorunu yaşayan ve onlardan muaf olmak isteyenler gıda miktarını normal miktara düşürmekle birlikte egzersizler yapmalıdırlar. Uzmanlar belirtiyorlar ki, tek diyetle kilo vermek mümkündür, ama egzersizler edilmediği takdirde bu çekilir sonradan kolaylıkla yeniden restore ediliyor. Kısa süre içinde egzersiz yaparak kalori yakmak istiyorsanız, o zaman bu yazımızı dikkatle okuyun.

Sprinter koşu

Saatte 13 km hızla kaçmak oldukça zordur. Ancak bunu başardığınız zaman 10 dakika içinde 117 kalori yakarsınız. Eğer bunu yapabilecek gücünüz ve enerjiniz yoksa, size tavsiyemiz daha kısa zaman aralıkla ve daha hızlı bir tempo ile koşmanız.

1-2 dakika boyunca koşu temponuzu maksimuma ulaştırıp sonra yavaşlayıp yeniden hızlandırabilirsiniz.

İp atlamak

10 dakika boyunca durmadan ipten atlamak ciddi anlamda zor bir egzersizdir, ama 10 dakika boyunca ipten atladığınız zaman yaklaşık olarak 87 kalori yakarsınız. Bunu daha eğlenceli bir hale getirebilmek için her seferinde bir hedef doğruladı kendinizi bu rakama ulaşmak için zorlamak gerekir.

Bisiklet sürmek

Saatte ortalama 24 km hızla bisikleti 10 dakika boyunca sürdüğünüz zaman 92 kalori yakarsınız. Bu rakamlar düz yolda sürdüğünüz takdirde kendisini doğrula. Bisiklet severler için çok güzel bir egzersizdir.

Sprinter koşu ve şınav hareketi

Bu iki egzersizi birleştirmeniz daha fazla kilo azaltmanıza yardımcı olacaktır. Her ikisini bir dakika boyunca birbiri ardına uygulayın. Bu zaman 10 dakika boyunca 130 kalori yakmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu