Diyet Listesi

Doğal Güzellik Sırları, Güzelliğin Sırrı Diyetler

Doğal Güzellik Sırları, Güzelliğin Sırrı Diyetler

Hollywood yıldızlarını, daha doğrusu onların kusursuz vücut yapısını dikkatle izleyen her kadında onlara benzemek arzusu doğar. Oysa duruma biraz ciddi ve dikkatle yakınlaşmanız durumunda, inanın ki, hollywood yıldızları gibi olasınız gelir.

Formda kalmak için kendilerini, nasıl derler, dikenli eldivenlerle sıkmak bu kadınların yaşam tarzına dönüşmüştür. Yarı aç, yarı tok geçen günün üstelik iki-üç saatini de spor salonunda geçirmek, tabii ki, o kadar hoş olmayan uğraş değildir. Örneğin, Gwyneth Paltrow formda kalmak için günde 2 saat yoga ile uğraşıyor ve sürekli makrobiyotik diyet yapar. Jennifer Aniston ise özel diyetisyeninin önerilerine amel etmekle birlikte, günün yarısını havuzda geçirmeyi de önemli buluyor.

Ya biz, sıradan kadınlar ne yapalım? Her halde işten veya ev kaygılarından kurtulup spor salonuna kaçmak ve buna belli miktarda para harcamak o kadar da kolay değildir. Biz ünlü değiliz ve milyonlarımız da yok. Bize kendimize uygun bir yöntem gerekir. Üzücü olsa da, kilo vermek için başka yöntem yok! Kendiniz seçin: ya spor salonunda geçen aç hayata atılın, ya da form görüşünü tek unutun. Bu, tüm olası yöntemleri test çıkardıktan sonra hiçbir sonuç elde edemeyenlerin görüşüdür. Oysa çare var.

guzellik 124

Eğer sizi sürekli meşgul eden ve inciten fikirlerden uzaklaşmaya başarılı olursanız, artık kiloyla böyle mutlu ve neşeli bir hayat geçirebilirsiniz. Bir gün maraton koşmayı unutup sevimli şirin hayatınızın tadına baktıktan sonra hiçbir vicdan azabı çekmeden akşam sevgilinizle buluşmayı belirleye biliyorsanız, demek ki, siz artık mutlusunuz! Herhalde formunuzu tutmak da kötü olmazdı. Bunun için birkaç hayırlı tavsiyeyi hayat tarzınıza çevirmeniz yeterlidir. Onları kendiniz seçebilirsiniz.

Öncelikle kendinizi sevmeyi öğrenin ve individual olduğunuzdan emin olun. Bundan sonra görseniz ki, çiğ sebzeyle beslenmek arkadaşınıza kilo kaybı için yardım etti, siz de bu yönteme el atabilirsiniz. Emin olun ki, mutlaka size de yardımcı olacaktır. Galiba hissetmek istemişsiniz ki, çoğu zaman en popüler diyetler birbirlerinin tersi olur. Diyete dikkatle takip eden herkes sonuçta kendi diyetini ideal sayar. Bu, gerçekten de böyledir. Her bir kişi individual. Birbirine mükemmel etkileyen diyet diğerinin inkisar edebilir. Kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Eğer ömür boyu yağsız kalma kararını almış iseniz, dikkate alın ki, bundan sonra yeni hayata başlıyorsunuz. Öncelikle kendinize öyle bir gıda sistemi seçmelisiniz ki, o, sizi sürekli formda kalmanıza yardımcı olsun.

Birkaç yöntemi denediniz, hiçbir sonuç elde edemediğinizde, yeni diyeti unutun. Bir daha ki sefere büyük umutla başladığınız işin başarısız sonucu sinirlerinizi tamamen bozabilir. Bundan sonra ise form size kesinlikle gerekmeyecek. Kilo vermek için girişimlerin başarısız sonucu olarak ortaya çıkan sinir ihlali insanda şişmanlığın olumsuz hastalık olduğu düşüncesini yaratıyor. En iyisi şu ki, yeni diyete başlamadan önce sakinleşin. Sonraki eksperimente ise iradenizin deneme etalonu olarak değil, sadece, eğlence gibi ele alın.

Yemek her şeyden önce tatlar alınan zevktir. Çalışın ki, sizin için de bu böyle olarak kalsın. Bir hafta çok faydalı olan ve çabuk sonuç veren suda pişmiş tuzsuz yulaf buğday ile tüketildikten sonra kızarmış tavuğu nasıl aç gözlülükle yiyeceğinizi düşünün. Bundan sonra, tabii ki, İradesizliğe göre kendini azarlamak ve sinirlerin bozulma aşaması gelir. Bu durum her defasında tekrarlandıkça, tekrarlanacağına ise emin olun sinirleriniz biraz da bozulacak. Ek kaloriler ise yerinde kalacak. Bu, size gerekir mi? Aran şöyle öneriyor: içinizden geçen her şeyi az miktarda yiyebilirsiniz. En önemlisi, yavaş yavaş ve zevk ala-ala. Bundan sonraki gün içerisinde sadece meyve ve sebzeyle geçirerek, dünkü kalorilerin bedelini çıkar ve vicdan azabından kurtul.

Muhtemelen salatalarla kilo vermenin mümkün olduğu hakkında bilgi duymuşsunuzdur. Birçokları bu sözü duyunca tüm besinleri unutup ancak yağsız ve ekşi krema salata yemeye başlar. Bir süre sonra fark edeceksiniz ki, siz bütün gün ancak yemek düşünmeye ve kendinizi kötü hissetmeye yol açıyorsunuz. Mesele şu ki, katıksız salata açlık hissini artırır. Bu nedenle diyet salatanıza bitkisel yağ ve ekşi krema ilave etmekten çekinmeyin. Hem sebzelerin tadı iyileşecek, hem de yararı çok olacak. Bu arada, birçoklarına salata kesin uymuyor. Demek ki, salataların genellikle diyetin temeli olduğuna dayanarak kendinizi onlarla doyun durmak gereksizdir. Salatanın yerine pişmiş sebze yemeye çalışın. Ilık, yumuşak sebzeler kolaylıkla kabul edilir, iyi sindirilir ve bağırsakta sorun yaratmaz.

Saptanmıştır ki, kalsiyum diyetin sonuçlarına yardımcı olur. Günde en azından bir bardak az yağlı süt içmeyi adete çevirin. Eğer sütü kesinlikle sevmiyorsanız, o kalsiyumu tablet şeklinde kabul edin. Genellikle, vitaminlerden ve gıdadan vazgeçmeyin, özellikle diyet yaparken. Beslenmede vitaminlerin ve mikro elementlerin eksikliği vücudu strese karşı hassas ve seçilmiş diyetten yakında vazgeçmekle sonuçlanır.

Aerobik, fitness sözleri sizi sinirlendiriyor? Aslında, bu, o kadar da korkutucu değil. Günde 20 kez oturma eylemi yapmaktan başlayın. Bu, toplam yarım dakika zamanınızı alacak. Biraz zaman geçtikten sonra kaslarınızın ve vücudunuzun daha zarif olduğunu hissedeceksiniz. Hobileriniz olsa, buna başka spor türlerini de ekleyebilirsiniz. Zayıflamaya aerobik ile aynı seviyede koşu, yaya yürüme ve dans da yardımcı olur. Spora nefretin başka bir türünden yoğun meşguliyetlerden de uzak durmaya çalışın. Gergin grafikten sıkılan spor meşgalelerinden tamamen atmak ihtimali daha yüksektir.

Kadınlar için spor yeterince zorlu bir iştir. Büyük hevesle spora başlayan kadınlar 3 ay sonra spordan genellikle nefret ediyorlar. Spora ilginin kaybolması onun hayatımızdan tamamen çıkmasına neden olur. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için her sabah 10 dakika jimnastik ile uğraşmakla yetinin. Yaya dolaşmaya zaman harcayın. Zarafeti tutmak için bu fiziksel hareketler ve bazı eklemeler yeterlidir.

Kahvaltıya birkaç saat kala açlık hissediyorsanız, bir veya iki fincan taze demlenmiş çay için. Yeşil çay bu amaç için ideal seçenektir. Açlık hissi hemen yok olacak. Ayrıca, böyle kabul edilir, çay organizmada katı yağlar eritir. Üstelik o, ekstra sıvıyı çıkarır ve metabolizmayı normalleştirir. Yedikten sonra tokluk hissinin uzun süre kalması için kahvaltıdan 10 dakika önce 2 çay kaşığı zeytinyağı için.

Diyetisyenlere göre, protein, karbonhidrat ve yağlardan daha çabuk tokluk hissi yaratır. Bu nedenle yemeğe işte proteinlerden başlayın. Eğer kahvaltıda sebzeyle balık yiyecekseniz, o zaman ilk önce balığı yiyin ve sonra diğerlerine geçin.

Eğer özel bir gün için hızla zayıflamak istiyorsanız, üç-beş gün yağsız beyaz balık ve domates suyundan oluşan diyet kaydedebilirsiniz. Sonuç size çok tecrübe kazandıracak. Bu zaman hiçbir sıkıntı hissediyor musunuz. Her öğünde 100-150 gram haşlanmış balık ve 2 bardak domates suyu alın. Ancak unutmayın ki, bu diyeti en uzağı 5 gün kaydedilebilir. Bundan sonrası ağır sonuçlara neden olabilir.

Çorba hazırlarken baharatlardan kullanın. Her yemeğe 3-4 defa yeterlidir. Aksi takdirde, yemeğin tadını kaçırabilirsiniz ve üstelik, bu, kalbinizi de etkiler. Baharatlardan normal seviyede kullanarak hem yemeğin tadını geliştirir, hem de vücuda yarar sağlar. Örneğin, sarımsak organizmadan ek sıvıyı uzaklaştırır ve sindirim sistemini geliştirir. Limon otu yağları eritmek, zencefil stimulyasiyanı artırır, karabiber ise doğrudan zayıflamaya yardımcı olur. Bu arada, Doğu bilimlerine esaslansak işte acı, ekşi tatların eksikliği şişmanlığa neden olur. Edvalarda ise daha çok bu tatlar oluyor. Kısacası, zarif vücut yapısının korunması için bir çok ilginç yöntemler var. Bezmemek için size uygun olan, uygun bir yöntem seçin. Kendi individuallığınızı ve tebietinizi dikkate almayı da unutmayın. En önemlisi ise bu yöntemlerden her zaman kullanmak gerekir. Sadece bu durumda başarıya emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu