Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

Tarçınlı Su Zayıflatır Mı ve Faydaları Nelerdir

Ünlülerin diyet sırlarından olan ve Gülben Ergen, Demet Akalın gibi isimlerin bu karışım sayesinde zayıfladıklarını iddia ettikleri tarçınlı su zayıflama umudu arayanların yeni gözdesi haline geldi. Oldukça basit bir tarifi ola tarçınlı su zayıflatır mı faydaları nelerdir merak ediyorsanız, yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Öncelikle hiçbir diyetten ya da destekten mucize beklememeniz gerekecektir. Çünkü diyetlerden elde edeceğiniz sonuçların kalıcı olması size bağlıdır. Sağlıklı bir beslenme düzeniniz yoksa, tarçınlı su ya da farklı bir destek işinize yaramayacaktır.

Kan şekerinin dengeli olması için önemli bir adım olan tarçını diyetinize katmanız, tatlı ihtiyacınızın azalmasını sağlar. Bu şekilde şeker yakan metabolizmadan yağ yakan metabolizmaya geçiş süreci daha az tatlı krizi ile mümkün olmaktadır.

Tarçınlı Su Diyeti

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Tarçınlı su yapılışı oldukça basittir. Bunun için çubuk tarçın kullanmanız, isteğe göre kök zencefil ya da zerdeçal da eklemeniz söz konusu olabilir.

5 bardak içme suyunu kaynatıp, içine çubuk tarçın ve isteğe göre zencefil ya da zerdeçal ekleyerek 10 dakika demlendirin. Her susadığınızda bu suyu için ve kalkar kalkmaz başlayarak, akşam yatana kadar her öğün öncesi ve ara öğünlerden evvel tüketin.

Bol bol sıvı tüketmenizin önemli olduğu kilo verme sürecinde, ihtiyaç duyduğunuz besinleri sınırlı ve doymayacak kadar tüketmeniz şarttır. Yani tarçınlı su ya da başka bir destekten yarar görmek için aç kalmanız şarttır.

Tarçınlı Su Nasıl Kullanılır?

Sabah kalkar kalkmaz ve her yemek öncesinde birer bardak olmak üzere her su içtiğinizde kullanabileceğiniz tarçınlı su, tatlı krizlerini de önlemektedir.

Tarçın Diyeti Zayıflatır Mı?

Tarçının Kilo Vermeye Yardımı

Tarçının glisemik indeks ve kolesterol üzerindeki olumlu etkileri yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Tarçın kan şekerini düşürmekle birlikle, bakterilerin ve mantarların da yayılmasını önler. Bu yüzden kan şekeri üzerinde olumlu etkileri bulunur ve lösemi hastaları için de oldukça yararlıdır. Hafızayı güçlendirir ve kan dolaşımını arttırır. Bu yüzden birçok sorunun da çözülmesini sağlar.

Kilo vermeye etkisi olan tarçın suyu kan şekerini dengelediği için aşırı tatlı tüketimi konusunda kendini engelleyemeyen kişiler için yararlıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu