Kişisel Bakım

Ceviz Maskesi İle Cildinizi Yenileyin!

Ceviz Maskesi İle Cildinizi Yenileyin!

Kadınlive kadın ekibi olarak sizler için hazırladığımız ceviz maskesi ile cildinize yenilik parlaklık vereceksiniz. Cildin daha parlak ve güzel görünmesi için etki yöntemlerden biriside ceviz maskesidir. Bu maske tarifimiz de cilt bakımınız için etkili olan ceviz maskesi nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağım.

Ceviz maskesi

Cildimiz hava kirliliği, güneş ışınları, kozmetik malzemeleri ve daha birçok dış etkenlere maruz kalarak yıpranmaktadır. Cilt belirli bir zamandan sonra da parlaklığını ve canlılığını kaybederek solgunlaşır. Bu gibi problemler yüzünden ciltte erken yaşlanma meydana gelebilmektedir. Cildinizi korumak ışıl ışıl olmasını sağlamak aslında sandığınız kadar zor değil, işte tamda bu nokta cilde ışıltı ve parlaklık kazandıran ceviz maskesi devreye girmektedir.

Ceviz maskesi, cildi yenileme ve onarıcı gibi bir özelliği vardır. Cevizin içerisinde yer alan antioksidanlar cilt hücrelerinin yenilenmesine ve bu sayede cildinizin eski ışıltısına kavuşmasına yardımcı oluyor. Ceviz maskesi içerisine süt, bal, portakal suyu ilave edilerek cilt bakımında kullanıldığında cildin beslenmesine katkı sağlıyor. Ayrıca ceviz maskesi içerisine katılan bal sayesinde sivilce ve akne sorunları olan ciltlerinde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Portakal suyu ise C vitamini özelliği ile cildin yenilenmesine ve canlılık kazanmasını sağlamaktadır. Dilerseniz ceviz maskesi tarifimize bir göz atalım.

Ceviz Maskesi İçin Gereken Malzemeler:

  • 4 adet ceviz içi,
  • 4 çay kaşığı süt,
  • 1 çay kaşığı bal,
  • 1 çay kaşığı portakal suyu.

Ceviz Maskesinin Hazırlanışı:

Cevizi öğüdün ve bir kaseye aktarın. Daha sonra portakal suyu, sütü ve balı ilave edip tahta kaşıkla karıştırın. Elde edilen karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün masajla cilde yedirin. 10 dakika bıraktıktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez kullanmanız önerilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu