Güzellik

Yeni yıl gecesi neden kırmızı iç çamaşırı giyiliyor?

Yeni yılda kırmızı neden çok tercih ediliyor?

Adeta bir adet haline gelen yılbaşı akşamları kırmızı iç çamaşırı giymek bir gelenek olmuştur. Neden kırmızı iç çamaşırı giydiğimizde hiç düşündünüz mü? Ne tarihi ne sebebi aslında bilinmiyor. Aslında düşünecek olursak bu sadece insanların iyi dileklerini getirme yönlerinden bir tanesi. Kadınlive ekibi yılbaşı gecesi kırmızı giyinme konusunda ilginç bilgiler derledi.

Hayatta mutlu ve neşeli kadınlar kırmızı rengini çok seviyor ve de kırmızı rengi mutlu olan kadınları heyecanlandırmak çok da zor değil. Hayata sağlam adımlarla devam ederek güçlü ve cesur olan kırmızıya düşkün kadınlar hayatın keyfini çıkarmayı biliyor. Bilindiği gibi her zaman kırmızı aşkının baştan çıkarıcılığının ve de şehvetin rengi olarak tanımlanıyor. Kırmızı iç çamaşırı giyilmesinin sebeplerinden bir tanesi de bir yıl sonra hayatın boyunca aradığın sevgiyi bulacağına inanılmaktadır.

Bir inanış da yeni yıl geldiğinde gece saat tam 12 gösterdiği vakit de kırmızı iç çamaşırı giymek gerektiği düşünülmektedir. Siz de birçok kişinin yaptığı gibi sakın pantolonunuzun üzerine giymeyi düşünmeyin. Çünkü ters teperek tam aksine size uğursuz bir yıl geçirebilir. Sizlerde pantolonunuzun üstüne değil altına kırmızı iç çamaşırı giymeyi ihmal etmeyin. Bir inanışa göre de birçok kişi kırmızıyı uğurun rengi olarak düşünüyor.

Yeni yılda şans mutluluk ve uğurun getirildiğine inanılan kırmızı renk ve kırmızı iç çamaşırı hiç de küçümsenecek bir miktarda değil dolayısıyla vitrinler mağazalar kırmızı renkli dolanıyor. Aşkı sevgiyi tutkuyu anlatan kırmızı Çinlilerde mutluluk uğur ve hayırseverlerin adeta bir simgesi.

Canlanmaya ihtiyacı olanlar kırmızı rengi tercih edebilir. Gücün hareketin sembolü olan kırmızı çalışmanın da zevkine artırıyor. Koyu renkler yerine kırmızıyı tercih ederek ruhunuzu canlandırabilirsiniz.

Kırmızı renge düşkün olanlar istedikleri her şeyi elde ediyor. Hayatı severek isteklerini ve arzularına her zaman için ulaşıyorlar. Son derece güçlü adeta bomba etkisi yaratacak bir kişiliğe sahipler için barındırmayan bir yapıya sahip olan kırmızı düşkünleri düşüp hızlı bir şekilde ayağa kalkan kişilerden oluşmaktadır.

Kırmızı renge ağırlık veren kişiler zarif ve hoş kıyafetleri önem göstermektedirler. Özgüveninizi artırmak istiyorsanız kırmızı rengi kullanabilirsiniz. Kırmızı renkten hoşlanmayan bir yapıya sahipseniz tam tersi yalnız kalmayı ve kafa dinlemeyi seven bir yapıya sahipsiniz demektir.

Kırmızının diğer bir adı da yaşam rengidir. Erkek rengi olarak da kabul edilen kırmızı beyaz rengin temizlik ve uyumunda diğer bir adı olarak tanımlanır. Kırmızıyla yeşilin kesinlikle kombinlenmesi gerektiği konusunda da uyarılar yapan uzmanlar iştahınızı artırarak kilo almaya daha müsait bir yapıya sahip olabilirsiniz diye bahsediyor. Peki ya çocuklar eğer kırmızıyı seven çocuklarınız varsa çocuğunuz son derece samimi ve faal bir yapıya sahiptir. Son derece çekici olan kırmızı dünyadaki bütün logolarında başlıca rengidir. Dikkat ettiyseniz bütün gıda firmaları kırmızıyı tercih ederler.

Kan akışınızı hızlandırarak tansiyonunuzu yükselten kırmızı boğaların da saldırdığına inanılır. Oysaki öküzlerin hiçbir renge tepkisi yoktur.

Enerjik hareketli ve heyecanlı kişilerin rengi olan kırmızı dikkat çekmeyi seven insanların çokça kullandığı bir renk olarak tanımlanıyor. Son derece aktif ilgi çekmeyi seven ilişki hayatına da son derece renkli ve çekici bir kişiliğe sahip olanların rengidir kırmızı.

Yeni başlayacak olduğumuz yılda başarı ve sağlam bir ilişki arıyorsanız sizlere de kırmızı iç çamaşırı almaya çağırıyoruz. Kendinizi neşeli sevinçli heyecanlı hissetmek istiyorsanız geleceğe umutla bakmak istiyorsanız sizler de kırmızı rengi tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu