Makyaj

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Çirkin kadın yoktur, sadece bakımsız kadın vardır dolayısı ile bir çoğumuz makyaj yaparak kendimize bakıyoruz. Fakat bazı makyaj hataları bizi olduğumuzdan daha yaşlı ve çirkin gösterebilmektedir. Kadınlive kadın ekibi olarak yakın mercek altına aldığımız yaşlı gösteren makyaj hataları hakkında konuşalım istedik.

Makyaj yaparken, fondöteni yüzümüze kalıp gibi sürmek, yanaklarımızı koyu bir renge boğmak, doğru dudak kalemi seçimi yapmamak gibi biz kadınları yaşlı gösteren makyaj hatalarındandır. Doğru makyaj yapmayı öğrenmek için makyaj stili hakkında bazı önerilerimiz olacak.

Şimdi gelin hep birlikte biz kadınları yaşımızdan daha büyük gösteren makyaj hataları 6 madde olarak tek tek inceleyelim.

Yaşlı Gösteren ve Sık Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj Hataları

01. Fondöteni Çok Fazla Abartmayın

Eğer fondöteni sürekli olarak kullanıyorsanız, çok fazla abartıya kaçmayın! Yüze kalıp gibi sürülen fondötenler, yüzdeki mimik çizgileri doldurur ve sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir bu durumdan da hoşnut olmayız dimi? Makyaj uzmanlarının önerilerine kulak vermelisiniz. Yüzünüzü tamamıyla fondöten kullanmanız yerine, sadece yüzde kusurları örtmek için kullanmalısınız.

02. Eyeliner Rengi Konusunda Dikkatli Olun

Bazı kadınlar eyeliner sürmeden kesinlikle dışarıya çıkmak istemiyor, o halde eyeliner rengini seçerken cilt tonunuzun rengi ile uyum içerisinde olmasına özen gösterin. Çok koyu siyah renk tonlarındaki eyeliner seçmeniz yerine, daha açık renklerde olanları tercih edin.

03. Alt Kirpiklerinize Maskara Sürmeyin

Göz makyajı uygularken alt kirpiklere maskara sürmeniz gözde çok fazla bir yoğunluk yaratarak kötü görünmenize neden olabilir. Özellikle alt kirpiklere maskara kullanırken göz kalemi veya eyeliner ile birlikte kesinlikle kullanmayın. Bunun yerine üst kirpiklere hacim etkisi yaratan maskaraları seçebilirsiniz.

04. Dudak Kalemlerini Doğru Seçin

Dudak kalemleri, dudakları çerçeve içerisine almakta kullanıyoruz bir çoğumuz fakat kalem seçerken rengine özen göstermemiz gerekiyor. Dudak kalemi açık ise, kullanacağınız ruj koyu renk tonunda olursa dudaklar hiç güzel gözükmez. Bunun önüne geçmenin pratik çözümü ise, ruj renginizle, dudak kalemi rengi aynı renk seçmektir.

05. Allık Seçerken Dikkatli Olun

Allık sürerken, koyu ve tabaka şeklinde sürüldüğünde, çok abartılı görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısı ile allık rengi seçerken, koyu bronz renkler seçmeniz yerine, gül kurusu, şeftali ve pembe renk tonlarındaki allıklar seçmelisiniz. Bu şekilde açık tonlar sizi abartıdan uzak tutarken, doğal bir güzellikte görüntü kazandırır.

06. Koyu Renkli Kaş Kalemleri Kullanmak

Eğer kaş kalemleri kullanıyorsanız ve kaş renginizle aynı tonlarda tercih ediyorsanız bu durumdan vazgeçmelisiniz! Çünkü kaş kalemi seçimi yaparken, kaş renginizin iki ton açık olan kaş kalemlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede ortaya daha hoş ve güzel bir görüntü çıkacaktır. Ayrıca kaş kalemi uyguladığınız bölgeleri fırça yardımı ile dağıtmalısınız. Böylelikle kesik kesik hoş görünmeyen kaşların önüne geçmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu