Makyaj

Gözlüklü bayanlar için makyaj nasıl olmalıdır?

Gözlüklü bayanlar için makyaj

Farklı yüz tiplerine sahip olan insanlar için her ne kadar makyaj önerisi varsa gözlük kullanan bayanlar için de farklı öneriler vardır çoğu zaman gözlüklü bayanlar makyaj yapmaktan kaçınır ve yaptıklarında ise gözlük kullandıkları için nasıl bir teknik uygulayacaklarını bilmezler.

Her yüz tipine farklı kullanıldığı gibi her gözlük tipine de farklı teknikler kullanılmalıdır bazı bayanlar göz problemleri yaşa masalarda tarzları için gözlük tercih ederler. Bu nedenle hem gözlük takmak zorunda olanlar hem de bunu tarz haline getirenler için birkaç önerimiz olacak.

Gözlüklü bayanlara makyaj önerileri;

Gözlüklü bayanların gözlerini daha çok ortaya çıkara bilmeleri için daha koyu makyaj yapmaları gerekir. Bunun nedeni dikkati gözlük çerçevesi yerine gözlere odaklanmaktır bunların yanı sıra seçmiş olduğunuz makyaj tonunun gözlük çerçevenizle de uyum içinde olması gerekir uyumdan kastımız tamamen ayrı renk olması değil tonlarının birbirine daha yakın olmasıdır.

gozluk-makyaji

Gözlük şekillerine göre makyaj teknikleri

Dikdörtgen ve kare gözlük biçimine uygun makyaj teknikleri: Dikdörtgen gözlük kullanıyorsanız eyeliner seçiminiz daha dikkat çekici olmalı ve daha uzun çekilmelidir. Bu sayede gözler daha güzel görünür.

Yuvarlak ya da oval gözlük biçimine göre makyaj teknikleri: Bu gözlüklerde eyelinerdan daha çok kirpiklere yoğunlaşmak gerekir Sen çekerken gözünüzle daha uyumlu olacak yuvarlak biçimde çekin.

Çerçevesiz gözlük kullananlar makyaj teknikleri: Kullanılan bu gözlük çok dikkat çekmediği için çaba sarf etmenize gerek yok çünkü gözlük çerçevesi gibi bir sıkıntımız yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu