Makyaj

Kilolu bayanların saç ve makyajı nasıl olmalı ?

Güzellik anlamı çok değişken bir anlamdır. Aynı uzunlukta olan saç, düzgün yapılmış makyaj bütün kadınları güzel gösterebilir. Peki artık çekili, dolu kadınlar nasıl makyaj ve saç düzeni yapmalılardır?

Genellikle iyi olurdu ki, kilolu kadınlar saçlarını kısa kestirmesinler. Çünkü böyle bir durumda tüm vücuttaki çatışmazlık gözlenir.

Kilolu hanımlara Pillevari, eğri saçların kesilmesi önerilir. Böyle saç düzeni yüzü küçültür ve enli sıfatı bağdaştırır. Bir kaç satır saçın üst bölümden açılması vücudu daha da uyum gösterir. Ama bunda haddini aşmak olmaz. Düzüne kesilen tel yüzü daha da enli gösterir, bu yüzden de hanımlara tavsiye edilir ki, böyle tel kestirmesinler. Eğer saç düzeni seçmekte zorlanıyorsanız, o zaman standart olmayan vücut yapısına uygun kesim yapın. Tel ise köşeye doğru kavisli olmalıdır. Bunu da özel makaslar gerekir.

Kilolu hanımların makyajdan önce kırşan istifade edesiniz. Bu durumda yüzde bulunan artık yağ o kadar da göze çarpmıyor. Gözlere gelince kilolu bayanlar köpüren renklere üstünlük vermeseler iyi olur. Göz üst ve alt bölümlerine siyah kalem çekseler daha çekici görünürler. Kaşları ince şekle sokmak kesinlikle olmaz. Böyle kadınlar bir türlü Allık keçine bilmezler. Çünkü onların yanakları kök olduğundan almacıkları fark edilmez. Buna göre de allıkdan kullanarak mutlaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu