Kadinlive.com

Choker Tasma Kolye Kombinleri


Tasma Kolye Kombinleri

1990’lı yıllarda yükselen moda akımına kapılan tasma kolye trendi, son zamanlarda güncellenerek yeniden moda trendlerine kapıldı. Kadınlive aksesuar editörleri olarak, yüksek moda akımı olan tasma kolye kombinleri görsellerini derledik. Özellikle sonbahar/kış aylarında tasma kolyeler yeniden moda!

Slip tarz elbiseler, midi boy etekler, bandanalar, ekose desenli kıyafetler ve boyfriend kot (jean’lar) geçmişten günümüze gelerek güncelleşirken, yine o yılların en moda trendleri arasında olan tasma kolyelerde karşımıza çıkıyor.


Tasma kolyeler, giydiğimiz kıyafetlere asi hava katıyor. Şunu belirtmek isterim ki tasma kolyeler, kıyafetlerin vazgeçilmez tamamlayıcısı olarak sonbahar/kış sezonun’da kesin bir dönüş yaptığını belirtmek gerekir. Tasma kolye hızla yükselişi ünlülerin’de dikkatini çekmiş durumdayken bizlerinde bu trendden nasibini almış olması gerekiyor. Eğer dolabınız’da hala bir tasma kolye yoksa mutlaka bir tane edinmelisiniz.

Choker adıyla’da anılan tasma kolyelerin tarihini incelediğimiz’de geçmişte ve uzun yıllar boyunca moda dünyasında önemli bir yeri olduğunu gördüğümüz bir aksesuar.

80’li yıllar’da bu kolyeleri genellikle balerinler kullanırmış, fakat kısa zaman içerisinde soylu insanların bu kolye modelini kullanması ve değerli taşlarla süslenmesi zengin kadınlarda gücün, gösterişin simgesi olarak benimsenmiş. 90’larda ise artık tasma kolyeler moda haline dönüşmüştür. Eğer kıyafetlerinize şıklık katmak istiyorsanız, kıyafetinizi tasma kolye kombinleri ile taçlandırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git