Diyet Listesi

Üç aylarda nasıl beslenmeli?

Üç aylarda nasıl beslenmeli?

Diyetisyen Raife Bayel üç aylarda nasıl beslenilmesi gerektiğini anlattı. Üç aylar yaz mevsimine denk geldiği için sıcaklık değerleri de son derece yüksektir. İftardan sahura yediğimiz ve içtiklerimize çok daha fazla dikkat etmemiz gerekmektedir diye bildirdi.

Oruç tutulmaya başlandığı dönemde Ramazan ayında karşı karşıya kalınan sıcak havalardan dolayı 12 ile 15 saat arasında Su tüketmek gerekmektedir. Ramazan ayında özellikle su içmek son derece önemlidir.

Gün boyunca içilmeyen su vücuttaki su kaybına sebep olduğundan dolayı sahurdan iftara kadar hafif yemekler tercih ederek geçiş evresi koymak ve birkaç meyveyi bir arada yemek yerine su yönünden zengin olan karpuz tercih edilebilir. Diyerek de ekledi.

Aç kalarak kilo vermenin mümkün olmadığını söyleyen Bayel sofranızı donatarak da kilo vermeniz mümkün diye hatırlattı. İftar sofrasını donatarak daha fazla tüketerek birçok hastalığa da yol açmanız mümkündür. Üç aylarda ve Ramazan’da beslenmeye son derece dikkat ederek bol sıvı alınması gerektiğini kesinlikle atlamamanız gerektiğini hatırlattı.

3 aylarda nasıl beslenilir / VİDEO izleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu