Cilt Bakımı

Derin Cilt Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

Derin Cilt Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

30 yaşından sonra ciltte oluşan kırışıklıkların önlenmesi için, Kadınlive kadın ekibi olarak, evde hazırlayabileceğiniz cilt kırışıklıkları için maske tarifleri veriyor. Kesin bir şey vardır ki cildinde, yüzünde kırışıklıkları kimse istemez. Özellikle de derin cilt kırışıklıkları kadınlarda ya da erkeklerde hiç fark etmeksizin son derece can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Kırışıklıkları yok edebilmek için cilt bakımı doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Dolayısı ile botoks ya da kimyasal içeren peeling yöntemleri cildinize zarar verebileceği gibi pahalı da bir yöntemdir. Derin cilt kırışıklıkları için doğal ve ucuz maske tarifleri mevcuttur.

Cilt kırışıklıkları için hem etkili, hem de ucuz olan kırışıklık maskesi tariflerini vereceğiz. Bu kırışıklık maskeleri sayesinde cildinizdeki kırışıklıklar, izler azalarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Kırışıklık Maskesi

Ciltte Oluşan Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Kırışıklıkları yok edebilmek için etkili maske tariflerine artık geçebiliriz. Ciltte derin kırışıklıkları kapatabilmek için yöntemler arasında kırışıklık kremleri kullanabilirsiniz. Tabi ki kırışıklık kremlerde lisanslı ürünler tercihiniz olurken, eczanelerden satın alınmalıdır.

Cilt kırışıklıklarını yok edebilmenin alternatif bir yolu da doğal yollarla kırışıklık maskeleri uygulamaktır. Kırışıklık tedavisinde ucuz ama etkili yöntemler arasında olan bu kırışıklık maskeleri cildinizi tazeler ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cilt kırışıklık maskeleri arasında, limon suyu, yoğurt maskesi gibi kırışıklıkları giderici maske tarifleri bulunuyor. Şimdi kırışıklıkları yok eden maskelere bir göz atalım isterseniz.

Bal, Limon Suyu, Yumurta, Badem Yağı Kırışıklık Yok Eden Maske Tarifi

Malzeme listesi:

 • 1 çay kaşığı kadar doğal bal,
 • 1 fincan limon suyu (taze sıkılmış),
 • 2 adet yumurtanın akı (beyazı),
 • 1 çay kaşığı kadar doğal badem yağı,
 • Yarım bardak kadar süt.

Kırışıklık maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı:

Yukarıdaki malzeme listesinde yer alan tüm doğal ürünleri bir kabın içerisine koyun ve ardından iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı kırışıklık olan cilt bölgelerinize sürün. Daha sonra 20-25 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin.

Kırışıklık için Yoğurt Maskesi Tarifi

Malzeme listesi:

 • 1 tatlı kaşığı kadar yoğurt,
 • Yarım çay kaşığı kadar doğal bal,
 • 1 adet muzun 4/1’i (çeyreği),
 • 1 adet bütün portakalın yarısının suyu (taze sıkılmış).

Kırışıklık maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı:

Yoğurt maskesini cildinize uygulamadan hemen önce cildinizi iyice temizleyin. Listede yer alan muzu bir kabın içerisine koyun ve iyice ezin ardından diğer malzemeleri ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi parmak uçları ile cilde masaj yaparak sürün ve iyice yedirin. Daha sonra 15-20 dakika kadar yoğurt kırışıklık maskesini cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu işlemin arından cildinize nemlendirici kremlerden kullanın.

Cilt Kırışıklıkları için Limon Suyu Maskesi

Malzeme listesi:

 • 1 adet taze sıkılmış limonun suyu

Kırışıklık maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı:

Limon suyu cilde gerginlik kazandıran doğal kırışıklık giderici ürün olarak kullanılabilir. Limon içerdiği maddeler sayesinde ciltte oluşan kırışıklıkları sıkılaştırır ve genişlemesine izin vermez. Taze sıkılmış limonun suyu ile sabah, akşam günde 2 kere uyumadan hemen önce kırışıklık oluşan bölgeleri ovarak cildinize yedirebilirsiniz. Limon suyunu kırışıklık olan bölgelere uyguladıktan sonra cildinizde kuruma olabilir. Bundan dolayı kırışıklıklara uygulanan limon suyundan 3-5 dakika sonra ılık suyla cildinizi yıkayarak temizleyin.

Kırışıklık Giderici Vitaminler

Yaşlanmayla oluşan kırışıklıklara karşı etki olan vitaminler vardır. Bu vitaminleri 3 kategoride inceleyebiliriz. “E, C, K” vitaminleridir. Kırışıklık giderici vitaminleri sırasıyla inceleyelim;

 1. E vitamini: Cildi güneşin verdiği zararlı ışınlara, dış faktörlere, çevre kirliliğine ve derin kırışıklıklara karşı etkili bir şekilde korur.
 2. C vitamini: Cildi sıkılaştırır, daha çok enerjik olmanızı sağlar. Aynı zamanda birçok doğal yiyecekler içerisinde bol miktarda bulunur. Örneğin portakal, greyfurt, limon, ahududu, domates, ıspanak, taze fasulye gibi meyve ve sebzelerde bulunmaktadır.
 3. K vitamini: Bu vitamin kaynağı ise göz altlarında oluşan kırışıklıklara iyi gelir ve kılcal damarları besler. K vitamini de birçok sebzede bulunur. Örneğin lahana, koyu yeşil sebzeler, brokoli, maydanoz, kuşkonmaz, tahıl ürünleri, soya fasulyesi, yeşilçay, bamya, marul gibi gıdaların içerisinde bol miktarda bulunur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu