Saç Bakımı

Bakımlı saçların sırrı

Uzun, gür ve bakımlı saçlara sahip olmak dünya üzerindeki her kadının hayalidir. Sizin için hazırladığımız saç bakımı sırlarını anlatıyoruz.

Bu amaç doğrultusunda kadınlar her geçen gün yeni şeyleri test ediyor ve kendileri için en doğrusunu bulmaya çalışıyorlar. Saçlar konusundaki sorunlardan en bilineni ise herkesin onaylamış olduğu saç dökülmesi sorunudur.

Her kadın eski günlerindeki gibi gür saçlara kavuşmanın hayalini kurar. Saç dökülmeniz genetik değilse; bu sorundan kurtulmak hiç de sanıldığı gibi zor değildir. Doğal yollarla saç dökülmesine dur diyebilirsiniz. Bunun için aktarlarda satılan özel karışımlardan edinerek evde kendi bakımınızı yapabilirsiniz. Hatta bu karışımlara gerek duymadan sadece doğal zeytinyağı bile sürerek saçınızda büyük bir değişim yaratabilirsiniz. Çünkü zeytinyağının besleyici özelliği vardır.

bakımlı saçların sırrı 1

Saçlarınız için önemli olan bir diğer yağ ise badem yağıdır. Bu yağ da aynı zeytinyağı gibi saçlarınızı mükemmel bir şekilde besler ve bakım yapar; ancak yağ uygularken çok fazla miktarda kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Atalarımızın da söylemiş olduğu gibi her şeyin fazlası zarardır. Durulama konusuna da özellikle dikkat etmelisiniz. Çünkü bu yağlar her ne kadar doğal yağlar olsa da uzun süre saçınızda kalması saçlarınıza zarar verebilir.

bakımlı saçların sırrı 2

Saçlara parlaklık vermesi için uygulanan bir diğer madde ise; sirkedir. Saçınızın durulama suyuna sadece birkaç damla sirke eklemek bile saçınızda inanılmaz değişimler yaratacaktır. Işıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak için bu küçük tüyoyu uygulayabilirsiniz. Öte tandan; saçlarınıza, çok fazla ısı uygulamamalısınız. Isı uygulamalarından vazgeçemiyorsanız da bu uygulamalardan önce saçlarınıza koruyucu bakım ürünlerinden sürmelisiniz.

bakımlı saçların sırrı 3

Saçlarınızdaki yıpranmayı tamamen durduramasanız bile en az seviyeye düşürebilirsiniz. Saç dökülmesi için uygulanabilecek en önemli yağ ise sarımsak yağıdır. Kokusu sizi korkutmasın. Çünkü artık gelişen teknoloji sayesinde kokusuz sarımsak yağları üretilmektedir. Yine de içiniz bu konuda rahat etmiyorsa sarımsak yağını duştan önce uygulayıp daha sonra ise favori şampuanınızla yıkayabilirsiniz. Ancak bu şekilde sonuç almanız biraz daha zor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu