Kombinler

2022 İlkbahar Yaz Modası: Ekose Desenli Kıyafet Kombinleri

2022 Ekose Desenli Kıyafet Kombinleri

2022 Ekose Desenli Kıyafet Kombinleri

Ekose? Bu sözü belki de çoğumuz ilk kez duyuyoruz. Ama ekose gömlekleri henüz 90’lı yıllardan tanıyoruz. Türkiye’de ekose olarak adlandırılıyor, ama orijinal terim ise “tartan” deniliyor.

ekose elbise trendi

2000’li yılların başlarında Rusya’da çok çabuk ün “Dövme” grubunu hepimiz tanıyoruz. Onların giyimi o kadar sevilmişti ki hatta okula giderken de bu tartan yani ekose desenli eteklerden kullanıyorlardı. Eteklere ise İskoç etek adını vermişlerdi. Oysa bu desen “tartan” adındaymış.

ekose elbise trendi 7

Son yıllarda ise ünlü marka olan Burberry’nin çantalarını muhtemelen hepimiz biliyoruz. Çünkü her yerde, hatta pazarlarda bile bu çantaların orijinal olmayan versiyonları satılıyor. Dileyen alır ve kullanır. Orijinal olmadığı ise baktığınızda biliniyor :)

ekose elbise trendi 3

 

En nihayet son 3 yılda grunge, rock tarzının moda’nın gelmesi ile tartan print’i yani ekose baskılı kıyafetler daha da çok giyilmeye başladı. “Mulberry, HDL, Givenchy, Burberry” gibi markalar koleksiyonlarında bu ekose desenli kıyafet trendleri kullanmaya başladı. Ünlüler sahnede, moda severler sokaklarda bu trendle karşımıza çıktılar.

ekose elbise trendi 4

Şu anda “H&M, Topshop, Zara” gibi markaların koleksiyonlarında bu ekose desenli kıyafetler görebilirsiniz. Casual (günlük) kombinlerinizde bu trendden kullanarak bu yazın moda bayanı siz olun :)

ekose elbise trendi 9

Tartan yani ekose pantolonları ister gömleklerle, ister crop top‘larla, hatta sweatshirt’le bile kombin yapabilirsiniz. Ekose desenli gömlekleri bile harika kombinler yaparak giyinebilirsiniz, ister tek, ister t-shirt’lerle; Ekose desenli kıyafet kombinleri ve trendleri ile ilgili sizler için bir dizi görseller hazırladık. Bu kombinler size ilham kaynağı olabilir.

ekose elbise trendi 23

Ekose Desenli Gömlek, Pantolon, Etek, T-shirt ve Çanta Kombinleri / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu