Kadinlive.com

İlkbahar Yaz Modası: Ekose Desenli Kıyafet Kombinleri


Ekose Desenli Kıyafet Kombinleri

Ekose? Bu sözü belki de çoğumuz ilk kez duyuyoruz. Ama ekose gömlekleri henüz 90’lı yıllardan tanıyoruz. Türkiye’de ekose olarak adlandırılıyor, ama orijinal terim ise “tartan” deniliyor.

2000’li yılların başlarında Rusya’da çok çabuk ün “Dövme” grubunu hepimiz tanıyoruz. Onların giyimi o kadar sevilmişti ki hatta okula giderken de bu tartan yani ekose desenli eteklerden kullanıyorlardı. Eteklere ise İskoç etek adını vermişlerdi. Oysa bu desen “tartan” adındaymış.


Son yıllarda ise ünlü marka olan Burberry’nin çantalarını muhtemelen hepimiz biliyoruz. Çünkü her yerde, hatta pazarlarda bile bu çantaların orijinal olmayan versiyonları satılıyor. Dileyen alır ve kullanır. Orijinal olmadığı ise baktığınızda biliniyor :)

 

En nihayet son 3 yılda grunge, rock tarzının moda’nın gelmesi ile tartan print’i yani ekose baskılı kıyafetler daha da çok giyilmeye başladı. “Mulberry, HDL, Givenchy, Burberry” gibi markalar koleksiyonlarında bu ekose desenli kıyafet trendleri kullanmaya başladı. Ünlüler sahnede, moda severler sokaklarda bu trendle karşımıza çıktılar.

Şu anda “H&M, Topshop, Zara” gibi markaların koleksiyonlarında bu ekose desenli kıyafetler görebilirsiniz. Casual (günlük) kombinlerinizde bu trendden kullanarak bu yazın moda bayanı siz olun :)

Tartan yani ekose pantolonları ister gömleklerle, ister crop top‘larla, hatta sweatshirt’le bile kombin yapabilirsiniz. Ekose desenli gömlekleri bile harika kombinler yaparak giyinebilirsiniz, ister tek, ister t-shirt’lerle; Ekose desenli kıyafet kombinleri ve trendleri ile ilgili sizler için bir dizi görseller hazırladık. Bu kombinler size ilham kaynağı olabilir.

Ekose Desenli Gömlek, Pantolon, Etek, T-shirt ve Çanta Kombinleri / GALERİ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git